Kalıcı Yağ Aldırma Yöntemlerini Denediniz mi?

Ameliyatla yağ aldırma ve ameliyatsız yağ aldırma yöntemleri ile kalıcı yağ eritme ve bölgesel incelme sağlayabilirsiniz.

0
1337
views
yag-aldirma-nasil-yapilir

Yağ aldırma yöntemleri ile diyet ve egzersiz ile baş edemediğiniz bölgesel yağlardan, etkili, güvenli ve kalıcı olarak kurtulmak için, bir çok yağ aldırma tekniği bulunmaktadır. Hızlı ve kolay uygulanmaları ve kısa sürede sonuç alınabilmesi, bu yağ aldırma yöntemlerini gün geçtikçe popüler hale getiriyor.

Liposuction olarak adlandırılan bu yöntemler, ameliyatla yağ aldırma ve ameliyatsız yağ aldırma seçenekleri ile 2 farklı tipte uygulanabiliyor. Özellikle bıçak altına yatmak istemeyen ve yağlanma problemi yaşayan kişiler için de ameliyatsız yağ aldırma son dönemlerde oldukça yoğun tercih ediliyor. Şimdi detayları ile bu kalıcı yağ aldırma yöntemlerini inceleyelim.

Yağ Aldırma Yöntemleri Nelerdir?

• Liposuction
Vaser Liposuction
• Lazer Liposuction
• Lazer Lipoliz
• Lazer Lipoliz Plus
• Soğuk Lipoliz
• 3D Lazer Lipoliz
• 4D Liposuction

Yağ Aldırma Yöntemleri Ne Sağlar?

Vücudumuzun fiziksel olarak kötü görünmesi, özellikle sosyal yaşam için de insanların da rahatsız edici bakışları, ister istemez bu durumdan psikolojik olarak etkilenmemize sebep olmaktadır. Hiç bir kadın aşırı yağ birikmiş bir göbek, kalça veya basen ile, kendini çok iyi hissetmeyecek ve mutlu olmayacaktır.

İşte günümüz de bu yağ aldırma yöntemleri ile fit ve atletik bir vücuda sahip olmak hiç de zor değil. Bu yöntemler ve uygulamada ki değişen teknikler sayesinde, öyle yıllarca sporla, sağlığınızı tehlikeye sokacak ve sizi mutsuz edecek diyetlerle uğraşmanıza, boğuşmanıza gerek yok.

Fiziksel açıdan olduğu kadar, psikolojik anlamda da kendinizi iyi hissetmeniz, hayatınızın bundan sonra ki dönemini daha mutlu şekilde geçirmeniz adına, Liposakşın ile yağ aldırma yöntemlerinden faydalanabilirsiniz.

Yağ aldırma yöntemleri, hızlı, pratik ve kısa sürede kalıcı sonuçlar sağlar. Sizi istenmeyen lokal yağlardan kurtarır ve daha iyi bir görünüme kavuşturur.

Ameliyatsız Yağ Aldırma Yöntemleri

Soğuk Lipoliz

Ameliyatsız yağ aldırma yöntemlerinden biri olan soğuk lipoliz, lazer lipoliz tekniklerinden biridir. Lazer teknolojisinin de estetik alanda kullanılmasıyla birlikte uygulama sırasında ve sonra ki süreçte, hastanın daha konforlu bir dönem geçirmesini sağlıyor.

Halk arasında dondurarak yağ aldırma, zayıflama olarakta bilinen soğuk lazer lipoliz, ağrısız ve acısız bir uygulamadır ve kişi aynı gün taburcu olarak sosyal yaşantısına veya iş hayatına dönebilir. Diğer liposuction uygulamalarına göre işlem sonrası şişlik, morarma ve ödem gibi durumlar çok daha az yaşanmaktadır.

Kilo ve bölgesel yağlanma problemi olan, 18 yaş üstü herkese uygulanabilir. Hamileler için uygun değildir. Klinik veya hastane ortamında, lipoliz cihazı yardımı ile yapılır.

Lazer Lipoliz ve Lazer Lipoliz Plus

Ameliyatsız yağ aldırma da lazer lipoliz ile %20 – %25 oranında bir yağ kaybı söz konusudur. Soğuk lipolize göre biraz daha ağrılı ve acılı bir işlemdir. Özellikle bölgesel incelme de etkin olarak kullanılan bu yöntemle, hızlı sonuç almak ve hemen taburcu olmak mümkündür. Daha detaylı bilgi için Lazer Lipoliz konumuza göz atabilirsiniz.

Lazer lipoliz plus ise yine kullanılan lazer cihazının çalışma prensibi ve etkisinden dolayı bu şekilde isimlendirilmiştir. Lazer cihazları dalga boyları esasına göre çalışır. Lazer lipoliz plus da çift dalga boyu ile yağ hücrelerini parçalamada daha iyi ve hızlı bir etki yaratır.

Beklentinize ve vücudunuzun yağ oranına göre, ameliyatsız yağ aldırma yöntemlerinden size en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Fakat hekiminiz ile yapacağınız bir ön muayene sonrası, en uygun ameliyatsız liposuction yöntemi için sizi yönlendirmesi daha doğru olacaktır. Ameliyatsız liposuction yaptıranlar belirli dönemlerde seans tekrarı yaptırabilirler.

Yağ Aldırma Yöntemleri Zararlı Mı? Riskleri Var mı?

Yağ aldırma yöntemleri, teknolojinin sağladığı avantajlar ve tıbbi gelişmeler sonucu artık çok daha konforlu ve riskleri minimum seviyeye düşmüştür. Tabi bu noktada hekim ve klinik seçimi çok önemlidir. İşin ehli olmayan kişi ve merkezlerde özellikle ameliyatsız yağ aldırma da lazer etkisinden dolayı yanık riski yaşanabilir.

Ameliyatla yağ aldırma yöntemleri için ise morarma, şişlik, ödem ve bir miktar ağrı dışında olası bir sıkıntı yaşanmamakla beraber istisnai riskleri de taşımaktadır. Bilinçsizce yapılan operasyonlarda hastadan ölçüsüzce yağ almak gibi sağlığını riske sokacak işlemlerden kaçınılmalıdır. Onun için yağ aldırma fiyatları ikinci planda tutularak, öncelikli olarak tecrübeli ve profesyonel bir ekiple çalışılmalıdır.

Evet. Sonuç olarak hangi yağ aldırma yöntemleri ile bölgesel incelme ve yağ eritme operasyonu yaptıracak olursanız olun. Mutlaka çok iyi araştırma ve detaylı bilgi edinin.

Kalıcı Yağ Aldırma Yöntemlerini Denediniz mi?
3.5 (69.03%) 31 Oy s

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here