Vaser Liposuction

vaser-lipo
Vaser Liposuction Yağ Aldırma

Vaser liposuction, yeni nesil ultrasonik yağ aldırma ve bölgesel incelme ameliyatı ile daha atletik ve fit bir vücuda kavuşmak artık hayal değil. Diet ve spor ile eritemediğiniz bölgesel yağlardan , Vaser lipo tekniğinin sağladığı avantaj ve kolaylıklar sayesinde kalıcı olarak tamamen kurtulacaksınız. Vaser liposuction bir vücut şekillendirme sanatıdır.

Liposakşın dünya genelinde en çok yaptırılan estetik operasyonlardan biridir. En kısa hali ile tanımlayacak olursak; yağ aldırma, bölgesel incelme, vücut şekillendirme olarak izah edebiliriz.

Gelişen teknolojik imkanlar, talebin artması ve buna paralel olarak estetik merkezlerinin her geçen gün fazlalaşması, daha ulaşılabilir olmaları, ayrıca uzman kadroların ve hizmet kalitesinin çok iyi seviyelere gelmiş olması ve ekonomik olarak artık her bütçeye hitap edilmesi liposakşın operasyonlarının hızlı yayılmasını ve büyümesini sağladı.

Tabiki tüm bu gelişmelerin ışığında klasik liposuction da zaman içerisinde kendini yeniledi, geliştirdi ve bu yazımızın da konusu olan en iyi liposakşın yöntemi Vaser liposuction ( Vaser lipo ) ortaya çıktı.

[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

Vaser Liposuction ( Vaser Lipo ) Nedir ?

Vaser Liposuction için; vaser lipo, ultrasonik liposuction, vaser hi def gibi çeşitli isimlerde kullanılabiliyor. Bir zayıflama yöntemi değildir. Spor ve diyet yapılmasına rağmen istenilen vücut formuna ulaşılamıyorsa yani bölgesel anlamda yer yer yağlanmalar giderilemiyorsa işte bu noktada vaser liposuction nimetlerinden faydalanılabilir.

Gıdı bölgesinden, ayak bileğine kadar vücudun hemen her bölgesine, tabiri caizse tepeden tırnağa rahatlıkla uygulanabiliyor. Aslında klasik liposakşın ile mantığı aynı fakat uygulanış ve operasyon süreci açısından birbirinden tamamen ayrılıyor.

Vaser liposuction tekniğinde ultrasound teknolojisinden faydalanılıyor. Operasyon yapılan bölgedeki yağ hücrelerine ses dalgaları gönderilerek sıvılaştırılıyor ve parçalanıyor. Daha sonra ince kanüller ile ciltten ayrılan bu yağ hücreleri çekiliyor. Vaser liposuction yapan doktorlar içinde büyük operasyon kolaylığı sağlıyor.

Vaser liposakşın ile bölgeye yönelik, nokta atışı ameliyatlar yapmak çok daha kolay, pratik ve minimum seviyede risk taşıyor. Vaser liposuction yaptıranlar  kısa bir süre içerisinde günlük, rutin yaşantısına geri dönebiliyor. Lazer Lipoliz ile kombine kullanılarak cilt sıkılaştırma, germe ve gençleştirme de yapılabiliyor.

Vaser Liposuction Öncesi

Vaser liposuction ameliyatı öncesi kan sulandırıcı nitelikte ek gıdalar, bitkisel ürünler, yeşil çay, vitamin hapları, aspirin vb. ilaç kullanımı bir hafta önceden kesilmelidir. Eğer yapılan özel diyetler varsa onlarda bırakılmalıdır. Ayrıca alkol tüketimi azaltılmalı, ameliyat tarihine yakın dönemde tamamen kesilmelidir. Vaser lipo öncesi bu konulara dikkat etmek yeterlidir. Ekstra özel dikkat gerektirecek herhangi bir durum yoktur.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır? 

[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

Vaser Liposuction tek bir bölgeye uygulanabileceği gibi birden çok bölgeye de aynı anda kombine olarak uygulanabilir. Tek bir bölge için veya durumu göre 1-3 arası bölge de lokal anestezi veya sedasyon tercih edilebilir. Fakat uygulama geniş bir bölgede yapılacaksa sırt, bel, karın vb. genel anestezi altında gerçekleştirilir.

Vaser Liposuction ameliyathane ortamında yapılır. Operasyon öncesi hastanın vücudunun şekilledirileceği, yani yağ alınıp, bölgesel incelme sağlanacak bölgelerin işaretlemesi yapılır. Daha sonra 3-5mm genişliğinde küçük delikler açılırak özel bir solüsyon uygulanır.

Ultrasonik ses dalgaları yardımı ile sıvılaştırılan ve parçalanan yağlar kanüller yardımı ile vakumlanarak dışarı alınır. Vaser lipo ameliyatı ortalama 40 dakika ile 4 saat arası sürmektedir. Bu zaman dilimi yağ alımı yapılacak bölge ile bölgelerin sayısına ve toplamda alınacak yağ miktarına göre değişebilir.

Vaser Liposuction Sonrası

Vaser Liposuction gelişmiş teknolojisi sayesinde ameliyat sonrası sosyal yaşama dönüş çok hızlı oluyor. Genellikle tek bölgeye yapılan operasyonlardan sonra hasta yatış gerekmeden taburcu olabiliyor. Fakat ameliyat kombine şekilde birden çok bölgeye uygulanmışsa, hastanın konforu açısından o geceyi hastanede geçirmesi gerekiyor.

Ameliyat sonrası hastaya liposuction korsesi giydirilip, ilk 3 saatten sonra ilk yürüyüşü yaptırılıyor. Ağrı, sızı, morluk, şişlik ve ödem gibi klasik liposakşın ameliyatı sonrası görülen olumsuz durumlar, yok denecek kadar az, minumum seviyede yaşanıyor. Bu noktada hastaya verilen ağrı kesicilerin desteği ile herhangi bir rahatsızlık duyulmuyor.

Vaser liposuction sonrası hastaya giydirilen özel korse ortalama 3-4 hafta boyunca kullanılmalıdır. Özellikle yaz dönemi vaser lipo yaptıracak kişiler bu durumu göz önüne almalıdır. Aşırı sıcaklarda korse ter ve kaşıntı yapacağı için rahatsızlık verebiliyor fakat yara izlerini güneşten koruduğunuz sürece denize veya havuza girmenizde herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Ameliyat sonrası gözle görülür değişimi hemen farkedebiliyorsunuz. Fakat tam olarak vücudun oturması otalama bir haftayı bulabiliyor. Yani kısa sürede, hızlı sonuçlar alınıyor. İş hayatınıza yine 2-3 gün gibi kısa bir sürede dönebiliyorsunuz fakat en azından bir hafta istirahat edilmesi tavsiye ediliyor.

Vaser liposuction yaptıranlar yoğun bir şekilde aktif spor hayatınız var ise ve ağır sporlar yapıyorsanız, 1 ay gibi bir süre ara vermeniz gerekiyor. Fakat hafif egzersizlere bir hafta sonunda vaser liposuction yapan doktorun bilgisi dahilinde başlanabiliyor.

[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

Vaser Liposuction ile Klasik Liposuction Arasındaki Farklar Nelerdir?

 • Klasik liposakşın tekniğine göre tek seferde daha fazla yağ alınabiliyor.
 • Bağ dokusuna zarar vermeden, spesifik, hedefe yönelik yağ alınabiliyor.
 • Hızlı ve konforlu bir iyileşme süreci sunuyor.
 • Gereksiz kan kaybına ve damarlarda hasarlanmaya sebebiyet vermiyor.
 • Cilt elastikiyeti minimum düzeyde etkileniyor ve geri kazanım hızlı ve daha başarılı oluyor.
 • Sinirlerin ve kasların etkilenmemesi, ameliyat sonrası acı ve ağrıları minimum düzeyde tutuyor.
 • Vaser ameliyatı sonrası şişlik, morluk ve ödem gibi olumsuz durumlar minimum seviyede görülüyor.
 • Vaser lipo ultrasound teknolojisi sayesinde alınan yağ hücreleri canlılığını koruyor.
 • Canlı yağ hücreleri istenirse başta meme, kalça, bacak vb. bölgelere transfer edilebiliyor.
 • Yani hastaya kendi yağ hücreleri ile bir nevi botoks yapılabiliyor.
 • İstenmeyen bölgedeki yağlar alınarak bölgesel incelme sağlanırken, aynı zamanda kusurlu görülen bölgelere de dolgu yapılabiliyor.
 • Selülit tedavisi için kullanılabiliyor.
 • Vaserlipo ciltte herhangi bir pürüz, dalgalanma, girinti, çıkıntı oluşturmuyor.
 • Bir çok farklı ameliyatla kombine olarak destek amaçlı kullanılabiliyor.
 • Vaser ameliyatı sonrası ağrı, sancı minimum seviyede hissediliyor.
 • Sosyal hayata dönüş çok daha erken ve kolay olur.

Avantajları ve farkları bu şekilde özetlediğimiz de yeni nesil liposuction teknolojisi Vaser ( ultrasonik liposuction ) her yönüyle klasik liposakşın tekniğini açık ara geride bıraktığını bize ispatlıyor.

Vaser liposuction yaptıran var mı? diye internet üzerinde ve çevrenizde bir arayışa, araştırmaya girdiğinizde, sağladığı bu büyük avantajlar ve konfor sayesinde, vaser liposuction yaptırdım diyenlerin hiç de azımsanmayacak  bir sayıda olduğunu göreceksiniz.

Vaser Liposuction Fiyat

[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

Vaser liposuction fiyatları, kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Özellikle uygulama yapılacak bölge veya bölgelerin durumuna, alınacak yağ miktarına, cerrah ve bulunduğunuz şehre göre çok farklı maliyetler çıkabilmektedir.

Örneğin vaser liposuction Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Antalya gibi büyük şehirlerimiz de nüfusa ve merkezlerin fazlalığına bağlı olarak, daha çok operasyon yapılan illerimizdir ve dolayısı ile rekabet yüksektir. Ortalama bir fiyat vermek de yanlış ve yanıltıcı olacaktır.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından alınan kararla web sitelerinde açık fiyat bilgileri yayınlanması yasaklanmıştır. En doğru ve net vaser liposuction fiyat bilgisini, yaptıracağınız bir ön muayene sonrasında, hekiminizden alabilirsiniz.

vaser-liposuction-fiyat
Vaser Liposuction ( Vaser Lipo )

Vaser Liposuction Hakkında En Çok Sorulanlar

Vaser Sonrası Liposakşın Korsesi Kullanacakmıyım?

Her kişinin cilt elastikiyetine göre, vaser sonrası ortalama 3-4 hafta civarı liposakşın korsesi giyilmesi, iyileşme sürecini ve sonucun başarısını arttırır. Bu özel yapım medikal korseler kıyafet altında belli olmazlar.

Özellikle havaların sıcak olduğu bahar ve yaz dönmelerinde, terleme ve kaşıntıyı önlemek için, delikli ve hava aldıran modelleri tercih edilir.

Korselerin etkisini görebilmek için devamlı giymek gerekir. Ancak duş veya banyo yapılacağı zaman çıkarılıp daha sonrasında tekrar giyilmelidir.

Vaser Liposuction Sonrası Hastenede Yatacakmıyım?

Eğer tek bir bölgeden az miktarda bir yağ alımı yapıldıysa, operasyon sonrası 4-5 saat hastenede istirahat etmek yeterli olacaktır. dakat birden çok bölgede kombine ve yoğun bir yağ alımı yapıldıysa, 1 gece hastanede yatmanız gerekecektir.

Vaser Liposuction ile Diğer Estetik Operasyonlar Birlikte Yapılır mı?

Vaser ile birlikte bir çok estetik ameliyat kombine olarak yapılabilir. Meme büyütme, küçültme, dikleştirme ve karın germe bunların başında gelmektedir. Ayrıca vaser liposuction ile alınan yağ hücreleri canlı olduğundan, yüz veya bacak bölgenizde dolgu maddesi yani doğal botoks olarak kullanılabilir.

Ayrıca vaser ile yağ hücrelerinin yapısı bozulmadığından, yüz bölgesi, bacaklar gibi belirli bölgelere, eritilerek alınan bu yağlar enjekte edilebilir.

Vaser Lipo Sonrası Normal Hayatıma Hemen Dönebilirmiyim?

Vaser ultrasonik tekniği sayesinde spesifik olarak sadece yağ hücrelerini hedef alır. Bağ dokuya, kaslara ve damarlara zarar vermez. Bu sebeble iyileşme süreci çok hızlı gerçekleşir. Dikkatli ve özenli davranmak şartı ile 2-3 gün içinde sosyal ve iş yaşantınıza dönebilirsiniz. Ancak tam anlamıyla sürecin tamamlanması yaklaşık 1 ay gibi bir zaman alır. Bu dönemde ağır sporlardan kaçınmalı ve ödemi daha hızlı atmak için masaj terapileri yaptırabilirsiniz.

Vaser Liposuction Yaptırdım Yağlar Tekrar Geri Gelir mi?

Vaser liposuction yaptıranlar da tekrar yağ oluşumu yaşanmaz. Ancak sağlıksız beslenme, diyet ve spordan uzak yaşama,  zamanla kilo almanızı sağlar. Yağlanma oluşabilir ama bir noktada toplanmaz vücuda genel olarak yayılır.

Vaser Liposuction İle Jinekomasti Tedavi Edilir mi?

Erkeklerde meme büyümesi tedavisinde en etkili yöntemlerden biri vaser liposuctiondur. Vaser hi def uygulaması ile memede biriken yağlar eritilir ve vakumlanarak dışarı alınır, sıkılaştırma sağlanır. Ayrıca sertleşmiş meme dokusu içinde etkilidir.

Vaser Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Beslenmenize dikkat ediyor, spor ve diyet yapıyor ama yinede bölgesel yağlarınızdan kurtulamıyor iseniz veya tüm bunlar için ayıracak vaktiniz yoksa, o zaman yağ aldırma ve bölgesel incelme adayı olarak vaser yaptırabilirsiniz.

Vaser Liposuction Zararları Varmı? Güvenli Bir Yöntem mi?

Vaser tekniği Amerika Sağlık Bakanlığı bünyesinde yer alan FDA tarafından test edilip,  insan sağlığına zarar vermediği kanıtlanmış, güvenli ve etkili bir uygulamadır. Komplikasyonları yok denecek kadar azdır. Fakat vaser liposuction yapan doktorlar ile yapacağınız ön görüşmeler çok önemlidir. Gerçekten tecrübeli, işinin ehli bir cerrah bulmanız gerekmektedir. Aksi takdirde çok ciddi sağlık sorunları ve olumsuz durumlarla karşılaşmanız olasıdır.

Yazın Vaser Liposuction Yaptıran Var mı?

Vaser sonrası korse giyilmesi gerektiği için, yazın sıcak aylarda iyileşme süreci sizi biraz bunaltıp, sıkabilir. Gerçi yazlık, hava alabilen liposakşın korseleri var. Ancak çok aciliyetiniz yoksa, yaz öncesi bir zaman dilimini tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Vaser Liposuction İçin Hangi Anestezi Yöntemi Kullanılır?

Vaser tek bir bölgeye ve küçük bir alana uygulanacak, az miktarda yağ alımı yapılacaksa, lokal anestezi veya sedasyon ile yapılabilir. Fakat alan büyük, birden çok ve alım yapılacak yağ miktarıda fazla ise, o zaman genel anestezi altında yapılması uygundur.

Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Vaser  tekniği ile vücudun hemen her bölgesinden yağ alma işlemi yapılabilir. Tepeden tırnağa demek yanlış olmaz. En çok;

 • Karın bölgesi
 • Bel bölgesi
 • Kalçalar
 • Basen bölgesi
 • İç bacaklar
 • Diz bölgesi
 • Alt bacaklar
 • Kollar
 • Gıdı bölgesi
 • Ayak bilekleri
 • Sırt bölgesi
 • Ense bölgesi

Ayrıca Vaser Hi def (Vaser Hidefination) tekniği ile karın kasları (Sixpack) ve atletik vücut şekillendirme yapılmasıda mümkündür.

Vaser Liposuction Sonucu Ne Zaman Görülür?

Vaser sonrası ilk 24 saat için de sonuç görülmeye başlanır ve gün geçtikçe daha da net ortaya çıkar. Tam olarak yeni formun oturması 1 ay sürer ve kalıcı olur.

Vaser Liposuction İle Ne Kadar Yağ Alınır?

Alınan yağ dokunun miktarı kg değil, litre olarak hesaplanır. Halk arasında yaygın olarak ideal miktarın 4-5 litre civarlarında olduğu yayılmıştır. Fakat bu bilgi doğru değildir. Sağlıklı ve uygun bir bireyde 13-14 litrelere kadar yağ alınabilmektedir. Hatta literatüre geçmiş tek seansda 21-22 litreye kadar yağ alınabildiği bilinmektedir.

Vaser Liposuction Sonrası İz ve Sarkma Oluşur mu?

Vaser tekniğinde yağlar, dışarıya kanül adı verilen aparatlar ile  çekilir ve bu kanüllerin gireceği noktalarda küçük milimetrik delikler açılır. Bu delikler için daha çok kıvrımlar veya göz önünde olmayan kamufile alanlar tercih edilir ve zaman içerisinde bu giriş delikleri kapanır, hiçbir iz kalmaz.

Sarkma oluşmaması içinde, uygulayan hekimin tecrübesi ve tekniği doğru kullanması çok önemlidir. Eğer sadece alt tabaka yağ hücrelerine çalışılıp, üst yüzey alınmazsa, alt boşaldığı için sarkma oluşacaktır. Fakat her iki yağ tabakasına düzenli ve doğru çalışılırsa, sarkma meydana gelmeyecektir. İşin aslı burada olay tamamen cerrahın kalitesine ve işi ne kadar bildiğine bağlı olarak değişiyor.

Ayrıca kişi çok aşırı kilolu ise, her ne kadar doğru bir yağ alma tekniği uygulansada, liposakşın bir miktar boşalan deriyi toparlayacaktır fakat tam sıkı bir görünüm isteniyorsa ayrıca germe operasyonları ile kombine edilmesinde fayda vardır.

4D Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Hi Def denilen bu teknik, vücut şekillendirme, özelikle yurtdışında vücut heykeltraşlığı olarak da isimlendiriliyor. Uygulama yapılacak bölgedeki kasların normal duruşu ve hareket halindeki gölgeleri, iz düşümleri ile konumları hesaplanarak uygulanıyor. 4 boyutlu bir çalışma elde edildiği için 4D Vaser olarak da biliniyor. Vaser liposuction öncesi ve sonrası vücut formunda ciddi farklar yaratılıyor.

Vaser Liposuction Emboli Atma Riski Var mı?

Ameliyat sonrası yağ embolisi, yani bir parçanın damar içinde ilerleyip tıkaç oluşturması diğer ameliyatlarda oluşabilecek seviyeden daha düşüktür. Fakat istisnai de olsa böyle bir risk vardır.

Vaser Liposakşın, kolay, pratik ve hedefe yönelik hızlı sonuçlar üretiyor. Spor ve diyet için zaman bulamayan veya bunları yaptığı halde bölgesel yağlarından kurtulamayan kişiler, genelde vaser liposuction ile istedikleri sonucu ulaşıyorlar. Dünya genelinde yaygın olarak kullanılması ve popüleritesi de, vaser lipo tekniğinin başarılı ve sonuç odaklı olmasından kaynaklanıyor. Vaser liposuction yaptıranlar artık daha fit, çekici  ve atletik bir vücut formuna kavuşuyor.

Vaser Liposuction
3 (59.43%) 453 Oy s

[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here