Liposuction

liposuction-ameliyati

Liposuction, dünyada ve ülkemizde en fazla uygulanan estetik operasyonların başında gelmektedir. Güzel hatlara sahip, fit ve sportif bir vücut görünümünü kim istemez ki? Erkeklerde genellikle kas yapısının ön plana çıkarıldığı V formunda vücutlar tercih edilirken, kadınlar için ise geçişleri daha yumuşak S şeklinde bir vücut formu arzulanır.

Peki Liposuction ile bunu nasıl başarabiliriz, lokalize yağlardan nasıl kurtuluruz? Bölgesel olarak nasıl incelme sağlarız. Detayları ile açıklayalım.

[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

Liposuction Nedir?

Liposuction; yağ aldırma, bölgesel incelme sağlama operasyonlarına verilen genel bir isimdir. Teknolojisi, yöntemi ve tekniklerine göre, ayrıca kullanım alanı ve hastanın ihtiyacı doğrultusunda uygulanabilecek bir çok çeşidi bulunmaktadır.

Son dönemler de özellikle lazerin de işin içine girmesiyle beraber Lazer Liposuction, Lazer Lipoliz, 3D Lazer Lipoliz, ayrıca ultrasonik ses dalgaları ile uygulanan Vaser Liposuction ve bir üst seviyesi Vaser Hi Def gibi çeşitli Liposakşın yöntemleri ve teknikleri kullanılmaktadır.

Hep karıştırılan bir konuda zayıflamak ve kilo vermek için düşünülmesi, maalesef ki insanlar içinde böyle bir algı oluşmuş olması ve yanlış beklentiler içine girilmesi olmuştur. Liposuction yöntemleri sizi zayıflatmaz, sadece kalıcı olarak yerleşmiş bölgesel yağlardan kurtulmanıza ve bedensel olarak incelmenize olanak sağlar. İstenilen vücut formuna kavuşmanız için yapılan vücut şekillendirme sanatıdır.

Liposuction Öncesi Değerlendirme Süreci

[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

Bir estetik, plastik cerrah ile irtibata geçmeden önce mutlaka beklentilerinizi ve ne istediğinizi çok iyi belirleyin. Konu hakkında detaylı bir araştırma yapın. Sıfır bir bilgi ile kulaktan dolma, uçuk kaçık, hayali beklentiler için de olmayın. Liposuction operasyonu bir düzeltme tekniğidir. Yani siz de var olanı en iyi hale getirmeye çalışır. Sizde olmayanı sıfırdan yaratamaz.

Liposuction sonrası kafanızda nasıl bir vücut görünümü düşünüyorsunuz, kendinizi iyi hissetmeniz ve sonuçların hangi noktada sizi tatmin edeceğini, cerrahınız ile açık yüreklilikle paylaşınız. Size neyin, ne kadar olabileceğini izah edecektir. Eğer sizin beklentilerinizi karşılamıyorsa ve sonrasın da sizi mutsuz edecekse, hiç bu işe bulaşmayın.

Yağ aldırma ameliyatı, çeşitli diyetler uygulanmasına, düzenli egzersiz yapılmasına rağmen, atılamayan lokalize olmuş yağlardan sizi kurtarır. Fakat Obezite ve şişmanlık noktasında, bir çözüm değildir. Size Kilo kaybı sağlamaz.

Son dönemlerde liposuction ameliyatları daha çok kombine olarak uygulanmaktadır. Örneğin karın yağlarından liposuction ile kurtulurken, aynı anda abdominoplasti ameliyatı ile karın germe yapılarak, yağ alınan bölgedeki deri sarkmasının önüne geçilmiş olunur.

Liposuction operasyonu için en şanslı hasta gurbu, genelde cilt elastikiyetini çok fazla kaybetmemiş kişilerdir. Yani yağ alınacak bölgede, deri fazla yıpranmamış ve gevşememiş ise, sadece yağ depolanması mevcutsa, o bölgede liposuction en iyi sonucu verecektir.

Liposuction ameliyatı öncesi uygulama yapılacak alan ve çevresi birlikte değerlendirilmeli ve toplu bir işlem yapılmalıdır. Fikir vermesi açısından, cerrahınızla daha önce yaptığı Liposuction öncesi ve sonrası resimlere bakabilirsiniz. Liposuction uygulamaları ömür boyu kalıcılık sağlamaktadır.
[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction bir çok yöntemle uygulanabilmekte, fakat genellikle yaş teknik olarak da bilinen superwet ve tümescent teknikleri tercih edilmektedir. Uygulama yapılacak alan, büyük veya birden fazla ise ve alınacak yağ miktarı yüksek ise genel anestezi altında uygulanır. Fakat tek bölgede, daha küçük alanlarda, daha az alınacak yağ miktarlarında, sedasyon, hatta lokal anestezi altında dahi yapılabilir.

Liposuction, ameliyathane şartlarında yapılmaktadır. Fakat büyük kesiler yapılan, cerrahi bir ameliyat değildir. Küçük delikler açılması suretiyle, ağrısız, sancısız operasyon tamamlanır. Öncelikle vücuda sıvı bir solüsyon verilir ve kanama olması engellenir. Daha sonra kanüller aracılığı ile yağlar vakumlanarak çekilir.

Liposuction ameliyatı ortalama 40 dk. ile 4 saate kadar sürebilmektedir. Bu süre çekilecek yağ miktarına ve uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişir. Ameliyat sonrası herhangi bir iz kalmaz.

Liposuction Sonrası Süreç Nasıl Devam Eder?

[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

Liposuction ameliyatı sedasyon veya lokal anestezi altında yapılmışsa aynı gün ayağa kalkabilir ve bir kaç saatlik istirahatin ardından evinize dönebilirsiniz. Fakat uygulanan bölge sayısı fazla ve genel anestezi altında yapılmışsa bir gece hastanede yatılması önerilir. Ağrı kesici ilaç takviyesi ile olabildiğince ağrı duymamanız sağlanır.

İlerleyen bir kaç gün sizin için biraz daha zorlu geçebilir. Şişlik morluk, ödem, uyuşma gibi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Özellikle aşırı sarkma olan kişilerde ödem riski daha fazladır. Bu süreç ortalama bir hafta devam edecektir. Bu haftanın sonrasında yavaş yavaş, şişlikler ve morluklar azalmaya başlar.

Yaklaşık 1-1,5 ay sonunda da sonuçları daha net görmeye başlarsınız. Dışarıdan bakıldığı zaman sizin liposuction yaptırdığınızı kimse anlamayacaktır. Yine bu sürenin sonunda deri altında bir miktar sertlik oluşması normaldir. Yaklaşık 3. aya kadar bu durum devam edecektir. Vücudun tamamen oturması ve net olarak tam liposuction etkisi altıncı ayda oturmuş olacaktır.

Liposuction sonrası ortalama 3-4 hafta liposuction korsesi kullanılmalıdır. Genellikle anlaşmanıza bağlı olarak ameliyat sonrası hekiminiz de bu korseyi temin edecektir. Bu korseler özel yapım ve ugulamaya göre değişik çeşitlerde olmaktadır. Korse kullanımı banyo yapılmasına engel değildir. Hareket kısıtlılığı yaratmasından dolayı biraz canınızı sıkabilir.

Özellikle yaz aylarına denk gelirse, biraz kaşıntı ve terleme de yapacaktır. Fakat operasyonun başarısı için olmazsa olmazdır. Çünkü yağın alındığı cilt altı boşalacaktır. Burada bir bütünleşme, birleşme sağlamak için liposuction korsesi kullanılmalıdır.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise doktorunuzun önerdiği ilaçları ve masajlarınızı aksatmamanız olacaktır. Bu sonucun daha kaliteli ve başarılı tamamlanmasını sağlayacaktır. Liposuction yaptıranlar, özellikle korse kullanımı bitene kadar ağır egzersizlerden kaçınmalı ve kendini zorlayacak aktivitelere bir süre ara vermelidir.

Liposuction öncesi uygulama yapılacak bölgede selülit oluşumu, yani o portakal kabuğu görüntüsü varsa, operasyonun etkisi ile bir miktar düzelme ve iyileşme sağlanacaktır. Fakat tamamı ile selüliti yok etmeyecektir.

Operasyon sonrası zorunlu olmamakla beraber, ödemin daha hızlı atılması ve cilt sıkılaşmasının sağlanması için, cilt ütüleme ve sıkılaştırma tedavileri de yaptırabilirsiniz. Böylece daha hızlı bir iyileşme süreci ve daha başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Liposuction Zararları ve Riskleri Nelerdir?

Liposuction zararları aslında çok tartışılan ve her dönemde sorgulanan bir konu haline gelmiştir. Bu noktada hekimler arasında bir çok fikir ayrılığı oluşmuş durumda ve dolayısı ile operasyon yaptıracak kişileri de olumlu yada olumsuz manada etkilemektedir.

Bölgesel yağları aldırmak ve bir kaç beden incelmek için iyi bir alternatif olan liposuction, basit bir estetik operasyon olarak tanımlanır. Fakat yapılacak en küçük bir hata sonucu çok tehlikeli durumlar yaşanabilir. Bazı uzmanlar tarafından sağlıklı bulunurken, buna karşı çıkan bir kesim de bulunmaktadır.

Hem erkeklerde, hemde kadınlarda uygulanabilen bu operasyon, daha çok karın ve basen bölgeleri için tercih edilmektedir. Özellikle göbek yağı aldırmak isteyen hastalar için, kısa sürede, çok başarılı sonuçlar veriyor.

Aslında işin ehli, tecrübeli ve hasta sağlığını ön planda tutan, ticari kaygı içine girmeyen hekimler tarafından uygulandığında, riskler minimum seviyede kalıyor. Fakat tam tersi durumlarda, iç organlara zarar verilebiliyor. Çeşitli organ yetmezliği durumları, enfeksiyonlar, sürekli uyku hali hatta ölümlerle sonuçlanabiliyor.

Bir diğer üzerinde durulması gereken konusu ise, bu operasyonu bir zayıflama, kilo verme işlemi gibi anlatıp, şu kadar kilo verdiririz, bu kadar zayıflarsın gibi hastasını sadece TL olarak gören kişiler ve merkezlerdir. Kontrolsüz ve bilinçsizce yağ alımı yaparlar ve dolayısı ile vücudun doğal dengesi ve bütünlüğü bozulur. İltihaplanma gibi durumlar yaşanabilir, akciğer sorunları, beyne pıhtı atma ve sonucunda sağlığımızı ciddi anlamda tehlikeye sokarlar.

Toparlayacak olursak hastane, klinik ve doktor seçimi çok önemlidir. Tecrübeli, işini iyi bilen uzman kadrolara kendinizi teslim ettiğinizde o kadar korkulacak bir durum yaşanmamaktadır. Zaten bu bahsettiğimiz konular klasik liposuction da daha çok risk taşıyan unsurlardır. Teknolojinin gelişimi ve liposuction yöntem ve tekniklerinin de ilerlemesi ile birlikte, bu operasyonlar da zarar ve risk minimum seviyelere inmiştir.

liposuction-yaptiranlar

Liposuction Ameliyatı Sonrası Oluşabilecek Yan Etkiler Nelerdir?

Liposuction normal şartlarda çok fazla komplikasyonu olmayan bir operasyondur. Fakat her cerrahi işlemde olduğu gibi yan etkiler oluşabilmektedir.

Kanama : İlerleyen liposuction tekniklerinin sağladığı avantajlar sonucu yok denecek kadar az seviyeye indirgenmiştir. Özellikle yağ alımında kullanılan ilaçların etkisi ve kanüllerin daha ince yapıda olması, büyük oranda bu durumun önüne geçmiştir.

Enfeksiyon : Çok olası bir durum değildir. Özellikle ameliyat sonrası antibiyotik kullanımı ve hijyene dikkat edilmesi, özen gösterilmesi yeterli olmaktadır. Antibiyotik kullanımı enfeksiyon riskine karşı korunma amaçlı uygulanmaktadır. İşlem yapılan bölgede aşırı ısınma ve hassasiyet artışı gözlemliyorsanız. Bu enfeksiyon durumunu işaret edebilir. Zaman kaybetmeden hemen hekiminizle irtibata geçiniz.

Morarma ve Şişme : Ameliyat sonrası bir miktar şişlikler, morluklar ve ödem oluşması normaldir. Fakat cilt yapısının gevşek olması, yeterli sürede korse kullanılmaması, almış olduğunuz bazı ilaçlar ve kanama eğilimi bu morluk ve şişlikleri artırabilir. Vücut ortalama olarak 1-2 hafta içinde normal görünümüne dönecektir.

His Kaybı : Liposuction yapılan bölgede geçici olarak uyuşma ve his kaybı yaşanabilir. Bu durum kalıcı değildir. Çok nadir tam his kaybı yaşanması söz konusu olur ve düzelmez.
Sıvı Birikmesi : Yağ alınan bölgede ameliyat sonrası sıvı birikmesi, seroma yaşanabilir. Böyle bir durumda ayrıca müdehale etmek gerekir.

Yağ Embolisi : Liposuction sonrası özellikle bacak bölgesi başta olmak üzere kan pıhtılaşması yaşanabilir. Nadiren de olsa bu pıhtı kan dolaşımı sayesinde akciğerlere ulaşabilir. Buna yağ embolisi sendromu da denir. Hayati risk taşımaktadır. Hastaya hemen müdahale edilmeli ve ek tedaviye başlanmalıdır.

Anestezi : İster lokal, ister genel olsun, risk taşımaktadır. Akciğer de oluşacak kapanmalar sonrası enfeksiyon yaşanması olasıdır. Başta antibiyotik kullanımı ve diğer ek tedaviler uygulanmalıdır.

Liposuction Sonrası Diğer Görülebilcekler;
Cilt, bağ doku, damar ve sinir hasarı oluşması
Beklenmeyen ve istenmeyen yara izlerinin oluşması
Uygulama yapılan alanda pürüzlü, dalglı bir görüntü oluşması
İşlem yapılan bölgede asimetri oluşması
Ciltte renk değişimlerinin oluşması
Ağrıların normal sürecin dışında devam etmesi
Liposuction ameliyatı sonrası tatmin olunmayan sonuçların alınması

Liposuction yaptıranların veya Liposuction öncesi adayların, tüm bu konuları cerrahları ile görüşmesi, ve detaylı bilgi sahibi olması çok önemlidir. Liposuction öncesi ve sonrası nasıl bir süreç sizi bekliyor, neler ile karşılaşabilirsiniz? Bunları bilerek bir karar almak, psikolojik açıdan da en sağlıklısı olacaktır.

[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

Liposuction Fiyatları, Yağ Aldırma Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Liposuction yağ aldırma ücretleri için en belirleyici etken, yağ alınacak bölge veya bölgelerin sayısı ile alınacak yağ miktarıdır. Liposuction fiyatları, işlemi yapacak cerrah, klinik ve hastaneye göre de değişkenlik göstermektedir. Şu operasyon, şu fiyat gibi bir söylem yanlış ve yanıltıcı olacaktır.

En doğru ve güncel liposuction ücretleri için cerrah ile görüşmek ve ön muayene olmak gerekir. Çünkü bazı durumlarda liposuction ile beraber kombine operasyonlara da ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin liposuction sonrası, sarkma oluşan cildin toparlanması için germe ve sıkılaşma yapılması gibi durumlarda liposuction ücretleri artmaktadır. Ayrıca bulunduğunuz şehir de çok önem taşımaktadır. Mesela İstanbul liposuction ücretleri ile Ankara Liposuction ücretleri bile çok farklı maliyetler de olabilmektedir.

Özetle şunu belirtmek gerekirse, bu operasyonlar öyle çok ucuz, her bütçeye hitap edecek düzeyde değildir. Açıkçası orta seviyede de olsa maddi güç gerektirir. En iyi liposuction ücretleri için, birden çok cerrah ile görüşme sağlayınız ve kararınızı ona göre veriniz.

Erkekler İçin Liposuction İle Yağ Aldırma

Liposuction operasyonlarının popüleritesi arttıkça, kolay,hızlı ve başarılı sonuçlar alındıkça, artık sadece kadınlar değil, erkekler de yağ aldırma operasyonlarına dahil olmaya başladılar. Erkekler daha çok göbek bölgelerindeki yağlanmalar ve aşırı meme büyümesi ( jinekomasti ) tedavisi için, liposuction ameliyatlarını tercih etmekteler.

Öncelikle en sık yağlanma karın bölgesinde, göbek deliği çevresi ve belin iki yanında yaşanmaktadır. Bu alanlardan göbek yağı aldırma, çok başarılı ve gözle görülür iyi sonuçlar vermektedir. Bir diğer sıkıntı ise ilaç kullanımı, hormonal değişiklikler gibi çeşitli etkenler sonucu, erkek göğsünün aşırı büyümesi yani jinekomasti oluşmasıdır.

Liposuction ile meme dokusu altında yerleşen yağlar alınarak, göğsün olması gereken doğal görüntüsü sağlanır. Hatta vaser gibi çalışmalarla, daha kaslı ve atletik bir göğüs yapısı da oluşturulabilir.

Ayrıca erkekler de cilt derisi, kadınlar göre daha kalın ve sert olduğundan, liposuction sonrası sarkma ve gevşeme gibi olumsuz durumlar daha az yaşanmakta ve sıkılaşma daha çabuk olmaktadır.

liposuction-fiyat-listesi

Liposuction Hakkında En Çok Sorulan Sorular

Liposution Sonrası Tekrar Yağlanma Oluşur mu?

Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizleri göz ardı etmezseniz ve 10-15 kilo gibi artışlar yaşamazsanız, tekrar yağ oluşumu yaşanmaz. Zaten vücudumuzda ki yağ hücreleri doğuştan sabit bir sayıdadır. Liposuction ameliyatı ile birlikte alınarak çok daha az seviyelere düşürülür. Tekrar oluşması söz konusu değildir. Ancak bahsettiğimiz hususlara dikkat etmezseniz, kalan bu hücrelerde genişleme yaşanabilir.

Zayıflamak İçin Liposuction Yaptırabilirmiyim?

Liposuction kilo kaybı ve zayıflamak için uygulanan bir tedavi yöntemi değildir. Ancak lokal olarak depolanmış yağ hücrelerini yok etmesi sonucu, o bölgede gözle görülür bir incelme sağlar. Yağ aldırma ve bölgesel incelme sağlayan liposuction operasyonları, artık sadece bu yönde değerlendirilmeyip, bütün olarak bir vücut şekillendirme operasyonu olarak planlanmaktadır.

Liposuction ile Ne Kadar Yağ Alınabilir?

Yağ alımları kg olarak değil, litre bazında hesaplanır. Ortalama olarak bir seansta 5-6 litrelere kadar yağ alınmaktadır. Tabi bu durum tamamen kişiden, kişiye göre değişmektedir. Liposuction günümüzde çok ilerleme kaydetmiş ve teknolojinin de desteği ile imkanları en üst seviyeye gelmiştir. 10 -12 litrelere kadar yağ alınan operasyonlarda yapılmaktadır.

Burada önemli olan kaç bölgeye uygulanacağı ve bu bölgelerin alanlarıdır. Hastanın şartları elverişli ise ve hekiminde tecrübesi ile yağ alımında bir sınır bulunmamaktadır. Tek seansta bir hastanın tüm vücudundan 2-3 litre yağ alınırken, başka bir hastanın sadece karın bölgesinden 4-5 litre yağ alınabilir. Yani yağ aldırmada en önemli faktör hastanın ne kadar elverişli olduğu ve hekimin değerlendirmesine bağlıdır.

Liposuction Ameliyatı İz Bırakırmı?

Liposuction sonrası herhangi bir ameliyat izi kalmaz. Çok küçük kesiler veya deliklerden giriş sağlandığı için kalıcı bir iz oluşmaz. Ameliyat sonrası 2-3 haftalık bir süreçte tamamen kaybolur.

Liposuction İle Hangi Bölgelerden Yağ Alınır?

Liposuction ameliyatları ile eski teknolojide her bölgeye müdahale edilemiyordu. Ayak bilekleri, gıdı bölgesi veya kol altı çok rahat çalışılamıyordu. Açıkçası gıdı liposuction ve bilek bölgelerine de hekimler çok yanaşmıyordu, yani yapmıyorlardı.

Fakat şuan ki teknolojinin sağladığı imkanlar ile vücudun her bölgesinde, tepeden tırnağa yağ alımı yapılabiliyor. Hem de çok daha hızlı ve konforlu olarak uygulanıyor.

Liposuction Yaptıranlar Ne kadar Süre Korse Kullanmalı?

Liposuction yaptıranların ortalama 3-4 hafta liposuction korsesi kullanmaları hekim tarafından önerilir. Cilt elastikiyetiniz gevşekse, bu süre 6 haftaya kadar uzayabilir. Yaz aylarında korse kullanımı biraz zorlayıcı olabilir. Sıcaklarında etkisi ile kaşıntı ve terleme sorunları yaşanabilir. Birazda hareket kısıtlılığı yaşayabilirsiniz.

Liposuction Sonrası dalgalanmalar ve Pürüzler Nasıl Önlenir?

Bu sık karşılaşılan bir durum olmakla birlikte, cilt yapınız, yaşınız ve hekiminizin tecrübesi, bu noktada önemli bir rol oynamaktadır. Yağ alımında kullanılan kanüllerin inceliği ve kontrollü bir uygulama sağlanması da, yine cilt dalgalanmaları ve düzensizliklerini önemli ölçüde önleyecektir.

Özellikle bacak liposuction operasyonunda maksimum özen gösterilmeli ve geçişler iyi yapılmalı, orantı sağlanmalıdır. Ayrıca liposuction sonrası cilt ütüleme, germe, sıkılaştırma gibi ek tedaviler uygulanarak son rötuşlar yapılabilir.

Gebelik Sonrası Liposuction Uygulanabilir mi?

Hamilelik sonrası oluşan bölgesel yağlanmalar için öncelikle kişinin doğal yollarla kilolarını vermesi ve emzirme sürecinin tamamlanması beklenmelidir. Bu süre ortalama 1-1,5 yıllık bir süreci kapsar. Ayrıca doğum sonrası kalıcı olarak oluşan deformasyonlar da, böylelikle net bir şekilde görünür olur.

Liposuction Ağrılı, Sancılı Bir Ameliyatmıdır?

Liposuction ameliyatı hastane ortamında, lokal anestezi, sedasyon ve genel anestezi altında uygulanmaktadır. Dolayısı ile uygulama esnasında herhangi bir acı, ağrı hissetmezsiniz. Fakat Liposuction sonrası 3-4 gün ağrılarınız olabilir. Bu süreci de hekiminizin vereceği ağrı kesiciler ile en konforlu şartlarda geçirirsiniz. Kısacası ameliyat sırasında ağrı, acı, kan yok. Ameliyat sonrası bir miktar acı, ağrı, şişlik, morluk ve ödem görülmesi normaldir.

Liposuction Sonrası Değişim Ne Zaman Görülür?

Liposuction için bir çok yöntem ve teknik uygulanmakta ve bu süreçte etki, bazı tekniklerde 24 saat sonra görülebilirken, klasik liposuction gibi operasyonlar sonrası 1 ayı bulabilmektedir. Fakat yöntem ne olursa olsun tam etkiyi görmeniz ve vücudun yeni formuna tamamen oturması 6 ay sonrasında görülür.

Liposuction Yaz Aylarında Yapılır mı?

Liposuction için herhangi bir ay kısıtlaması yoktur. İhtiyaç duyduğunuz her an gidip yaptırabilirsiniz. Fakat yaz aylarında bazı handikapları vardır. Tatil planlıyorsanız, denize, yada havuza girmek sorun olacaktır. Sıcaklarda korse giyilmesi, terleme ve kaşıntı gibi rahatsızlık veren durumlar oluşturacaktır.

Yine katılabileceğiniz belli su aktiviteleri, zorlayıcı ve sakıncalı olacaktır. Eğer bu ve benzeri durumlar sizin için sorun teşkil etmiyorsa, bir istirahat süresine zaman ayırabiliyorsanız. Yazında liposuction yaptırabilirsiniz. Teknik olarak herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır.

Liposuction Ameliyatı İçin Kimlere Başvurmalıyım?

Liposuction ameliyatı estetik ve plastik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Liposuction günümüzde çok popüler, talep gören bir trend haline geldiği için artık normal cerrahlar da bu operasyonları yapmaya başladılar. Cerrahın uzmanlık alanını ve tecrübelerini mutlaka sorgulayın. Konu estetik ise bu alanda eğitim almış ve yoğunlaşmış cerrahlar en iyi tercih olacaktır.

Hangi Liposuction Yöntemini Seçmeliyim?

Dünyada ve ülkemizde burun estetiği ile birlikte en sık yapılan estetik operasyon liposuctiondır. Bu operasyonun bu kadar popüler hale gelmesi, birazda teknolojinin sağladığı imkanlar sayesinde olmaktadır. Artık liposuction tek tip yapılmamakta ve bir çok teknik, tek başına veya birlikte kombine olarak kullanılmaktadır.

Son dönemlerde özelikle vaser liposuction (Hi Def Vaser) ile yağ aldırma ve vücut heykeltraşlığı, lazer liposuction ve lazer lipoliz yöntemleri, 3D liposuction, 4D liposuction gibi zincir operasyonlar ve ameliyatsız seçenekler kullanılabilmektedir.

Tabiki en yeni teknoloji ve sistem ne ise ona yönelmekte fayda var fakat bu her zaman da böyle olacak diye düşünülmemelidir. Mutlaka hekiminizle birlikte değerlendirilmeli, vücut yapınıza ve işlem yapılacak bölgelere en uygun ve en konforlusu tercih edilmelidir.

Örneğin Vaser yeni ve her geçen gün daha da çok geliştirilen, faklı yaklaşımlar, teknikler uygulanan bir yöntem olmasına rağmen, sizin durumunuz için çok uygun olmayabilir. Siz kararı cerrahınıza bırakın ve bu noktada çok ısrarcı olmayın.

Liposuction İle Selülitlerden Tamamen Kurtulurmuyum?

Selülit, cilt altındaki yağ hücrelerinin belirli alanlarda birikmesi, toparlanması ve bu düzensizlik sonucu oluşturduğu dalgalanmalar ile halk arasında portakal kabuğu görüntüsü olarak da bilinir.

Liposuction da bir yağ alma, yağ alınan bölgelerde daha düzenli ve orantılı geçişler sağlama noktasında, az da olsa selülitli bölgeler de bir iyileşme sağlayabilir. Fakat selülitlerden liposuction yöntemi ile, tamamen kurtulmak mümkün değildir. Zaten liposuction bir selülit tedavisi de değildir.

Liposuction yöntem ve süreçleri hakkında detaylı bilgiler aktarmaya çalıştık. Özellikle liposuction yaptıranların yorumlarını bekliyoruz. Tecrübeleriniz ve yaşadıklarınız, liposuction öncesi diğer ziyaretçilerimiz için önemli ölçüde faydalı olacaktır. Sağlıcakla kalın.

Liposuction
3.2 (64.52%) 31 Oy s

[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here