Liposuction Sonrası Ödem

Liposuction Sonrası Ödem Nasıl Geçer?

0
1782
views
liposuction-sonrasi-ödem-nasil-gecer

Son zamanda popülerlik kazanan estetik yöntemlerinden biri olarak Liposuction yer alıyor. Belki de bir çoğunuz bu nedir diye merak edebilir. Bir çeşit yağ aldırma yöntemi olduğunu söylememiz gerekiyor. En hızlı yoldan artık fazla yağlarınız alınarak vücudunuzun bundan sonra ki evresini daha estetik şekilde tamamlamasına yardımcı olunur. Tabi ki her güzel şeyinde bir bedeli olduğu unutulmamalıdır. Bu ne demektir diye düşündüğünüz de ise cevabı daha net anlayacaksınız. Liposuction sonrası ödem oluşumu en sık yaşanılan sorunların başında yer almaktadır. Hatta sadece ödemle karşı karşıya kalınmayarak morluk gibi benzeri sorunlarında ortaya çıkması artık kaçınılmaz olmaya başlayacaktır.

Daha Fazlası : 81 ilde ki En İyi Liposakşın Merkezleri İncelemeleri, Müşteri Yorumları, Adres / Telefon Bilgileri Rehberi

Hem bayanların hem de erkeklerin artık ilgi alanı içerisinde yer aldığını gördüğümüz yağ aldırma, vücuda yeni şekil vermek amacıyla tercih sebeplerinden biri olma başarısına sahiptir. Ödem oluşumların en kısa süre zarfı içerisinde önüne geçilmek adına korse kullanımı ve doktor tarafından verilecek olan ilaçlarda iyi gelebilir. lokal anestezi altında yapılacak olan estetik işlemlerin ise 1 saat ile 3 saat arasında bir değişkenlik göstermiş olduğunu da söylememiz mümkündür. Hastalar genellikle aynı gün veya ertesi gün içerisinde de taburcu edilmektedir. Ameliyat sonrasında ise hasta yaşamına kaldığı yerden artık devam eder.

Liposuction Sonrası Ödem Nasıl Geçer?

Ödem oluşumu olduysa hemen paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Yağ aldırma yani Liposuction operasyonlarında özellikle ödem oluşumu en sık görülen vakalardan birisidir. Ödemin atlatılmasını sağlamak istiyorsanız mutlaka yapmanız gerekenlerden birisi de bol bol su tüketmeniz olacaktır. Bu ödem siz hiç bir şey yapmasanız bile artık vücuttan gün geçtik sıra atılmaya başlanacaktır. Fakat ödemin atılmasını beklemek istemiyorum ve ben bir şeyler yapmak istiyorum diyorsanız da hemen bol bol su içmekle işe başlamanız gerekir.

Daha Fazlası : Göbek Yağı Aldırma Zararlı mı ?

Ödemle karşı karşıya kalan hastalar da artık Liposuction sonrası ödem nasıl geçer diye araştırma içerisine giriyor. Masaja ameliyattan 3 gün sonra başlayarak oluşabilecek ödem oluşumlarına dur demeniz mümkün olacaktır. Çünkü ameliyat sonrasında ödem oluşumu yüksek bir ihtimal iken masaj aracılığı ile bunun önüne geçebilirsiniz. Liposuction sonrası ödem ne zaman geçer diye bakıldığında ilk 8 hafta içerisinde ödem ve şişliklerin ortadan kolay yoldan kalkacağını beyan etmek isteriz.

İnsanları son zamanda ise Liposuction sonrası şişlik sorunları başını ağrıtıyor. Doktorunuzla bu konuda mutlaka iletişime geçmeniz sizin adınıza iyi olacaktır. Liposuction sonrası şişlik ne zaman iner sorularına karşı ilk 8 hafta sonrasında kalkacaktır.

Liposuction Sonrası Ödem
2.9 (57.78%) 9 Oy s

 

Bir önceki yazımızda Ameliyat Sonrası Liposuction Korsesi Kullanımı konusuna değindik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here