Liposuction Sonrası Beslenme

Liposakşın sonrası beslenme nasıl olmalıdır ?

0
1893
views
liposaksin-sonrasi-kilo-alinirsa

Liposuction sonrası beslenme konusuna mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bu konunun mutlaka hastalar için ciddiye alınması gereken bir husus olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. Neler yemeniz ve içmeniz konusunda henüz bir bilgiye sahip değilseniz bunların mutlaka öğrenilmesini de sağlamanız gerekiyor. Özellikle ameliyatın hastalarda bazı zamanlarda yan etki durumları ortaya çıkabilir. Bu yan etkilerin başında ise ödem oluşması olduğunu söylememiz gerekiyor.

Daha Fazlası : 81 ilde ki En İyi Liposakşın Merkezleri İncelemeleri, Müşteri Yorumları, Adres / Telefon Bilgileri Rehberi

Doğal olarak ödemin vücuttan daha hızlı şekilde atılması adına ise bol bol su içilmesi gerekir. Çünkü bol su tüketilmesiyle birlikte ödemin artık daha hızlı şekilde atılmasını da sağlamış olursunuz. Liposuction yağ aldırma operasyonu olarak karşımıza çıkarken kimi zamanda risk faktörü olarak bilinen bir cerrahi işlem olarak da gün yüzüne çıkabilir. Liposuction sonrası diyet nasıl yapılması gerekiyor bilmiyorsanız mutlaka doktordan yardım almanız gerekir.

Metabolizmayı hızlı tutmak yapılacak ilk adımlardan biri olarak ise bol su içmek olacaktır. Kahvaltı saati 07.00-09.00 aralığının mutlaka geçmemesi konusunda önemle durmanız gerekir. Diğer yandan izlenmesi gereken bir başka yol ise 5 saat aralıkla öğle ve akşam öğününün yenmesi gerekir.

Şeker hastalığı veya insülin gibi direnci düşük olan hastalarda ise , 1 veya 2 küçük ara öğün ile açlığını  bastırabileceğinizi belirtmemiz de fayda var. Akşam yemeğinin geç olduğu zaman dilimlerinde ise ister istemez ödem ve daha sonrasında ki ağrılar daha fazla şiddetlenmeye başlanır. Akşam yemeklerin bu yüzden dolayı çok fazla geç yapılmaması gerekir. Liposuction sonrası kilo alma durumları yaşanabilir. Bu yüzden önlemlerin alınması gerekir.

Daha Fazlası : Liposakşın, Liposakşın Fiyatlar, Liposuction Nedir?

Diyet yapmayı düşünen hastalarında mutlaka tuz alımına dikkat etmesi gerektiğinin altını çizmemiz gerekir. Eğer ki normalden daha fazla tuz alırsanız ödemlerin daha fazla çoğalması kaçınılmaz olmaya başlayacaktır. Bu yüzden dolayı ne yapıp edip yemeklere fazla tuz ekmekten kaçının. Özellikle beyaz ve yeşil çay, ameliyat sonrasında en çok tercih edilmesi gereken içeceklerden biri oluyor. Fakat bu tür bitki çayların ise ameliyat öncesinde tercih edilmemesi de gerekir. Bu konuda hatalı kullanımlar yapılabiliyor.

Liposuction sonrası diyet listesi mutlaka hazırlanmalı ve diyet listesine de harfi harfiyen uyum sağlanmalıdır. Liposuction sonrası kilo alınırsa en iyi çözüm ise diyet yapmaktan geçecektir. Dengeli beslenmek hastanın en kısa süre zarfı içerisinde toparlanmasına da yardımcı olacağını söylememiz gerekir. Hastanın normal şartlarda iyileşme göstermesi daha uzun süreyi kapsarken dikkatli olunması dahilinde ise iyileşme sürecini daha fazla kısalacağını belirtmemiz gerekir.

Liposuction Sonrası Beslenme
3.1 (62.61%) 46 Oy s

Bir önceki yazımız da Lazerle Liposakşın Lazerli Liposakşın konusuna değindik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here