Liposakşın Öncesi ve Sonrası

0
363
views
liposaksin-oncesi-sonrasi-ameliyati

Liposakşın ameliyatından önce ve sonra neler yapılması gerekenler oldukça önemlidir. Bu aşamaları insanlar yaparsa da başına gelebilecek sorunları engellemiş olur. Hayatın daha güzel şekilde geçmesi sağlanır. İnsan vücudunu inceleme altına aldığımız zaman diliminde ise yağ birikimlerinin vücutta sabit olduğu net bir şekilde görülmektedir. Hatta ergenlik sonrasında vücutta ki yağ sayısında hiçbir şekilde bir artış durumları ortaya çıkmamış olacaktır. Yağ hacmi bazı durumlara bağlı olarak artmaya başlayabilir. Vücutta ki kilo ağırlığının ortaya çıkması ile birlikte yağlanma sorunları kaçınılmaz olur. Böyle bir durumda yapılması gereken en basit yollardan birisi de lipoksakşin ameliyatlarına başvurmak olacaktır. Böylelikle bedensel yağlanmaların önüne geçerek en kısa süre zarfı içerisine önlenmesi de mümkün hale dönüşmeye başlayacaktır.

Daha Fazlası : 81 ilde ki En İyi Liposakşın Merkezleri İncelemeleri, Müşteri Yorumları, Adres / Telefon Bilgileri Rehberi

Liposakşın öncesi ve sonrası neler yapılması gerektiği konusunda hastalar bilinçli şekilde hareket ederse istenmeyen sorunlarla karşı karşıya kalmamış olacaktır. Kol, bacak, yüz ve çene altı bölgelerinin yanı sıra basen ve karın bölgelerinde ihtiyaç duyularak bu operasyona artık başvurulur hale gelmeye başlanmış bulunulmaktadır. Lipoksakşın öncesi ve sonrası neler yapılmalı diye merak edenler için yazımızda bunu en güzel şekilde belirtmiş bulunuyoruz.

Lipoksakşın Öncesi

Lipoksakşına başvurulmadan önce ilk olarak hangi bölgelerden şikayetçi olduğunuzu mutlaka uzman doktorlarınıza bildirmeniz gerekmektedir. Bu sayede uzman doktorlarınızda rahatsızlık duyduğunuz ve fazla yağ görmüş olduğu yerleri işaretleyerek belirttiği bölgelerde de iyileştirmeler yapmaya başlayacaktır. Hatta sadece bununla sınırlı kalmayarak diğer yandan da deride sarkma ve gevşeme oluşan durumlar olup olmayacağı yönünde bir bilgi alması gerekmektedir.

Operasyon öncesinde, anestezi kontrollerinizin yanı sıra doktorunuz tarafından tahlilleriniz gerçekleştirilmiş olacaktır. Tüm bunların yapılmasının nedenlerinden birisi de ameliyata ne kadar uygun olup olunmadığına bakılmaya başlanmış olunur. Eğer ki hamile ya da kalp, damar hastasıysanız bu tür ameliyat tekniklerinden mümkün mertebe uzak durmanız gerekir. Çünkü sizin için operasyonun son derece sakıncalı bir durum olmaya başlayacağını söylememiz gerekiyor.

Daha Fazlası : Liposuction Sonrası Ödeme

Ameliyathane koşullarında gerçekleştirildiğinden dolayı hijyen faktörüne de mutlaka detaylı bir şekilde bakılması gerekecektir. Uygulamadan 10 gün önce kan sulandırıcı ilaçları kesinlikle kullanmamanız gerekir. Tüm bunların yanı sıra aynı zamanda da bitkisel çaylarında kullanılması kişiler için tehlike arz edebilecek bir durum olmaya başlayacaktır. Bunun için artık en iyi çözüm yollarından birisi de ameliyat öncesinde neler yapmanız gerektiği konusunda doktorunuza danışmanız daha doğru olacaktır. Lipoksakşın sonrası ödem oluşabilir. Bunun için hastaların da mutlaka izlemesi gereken yollardan birisi, Liposakşın sonrası korse kullanması olacaktır.

Liposakşın Sonrası Sarkma

Liposakşın sonrası sarkma durumları söz konusu olmayacaktır. Çünkü liposakşın sarkmayı sağlamaz. Tam aksine cildin daha fazla sıkı haline gelmesine neden olur. Bu sayede artık sizlerde daha sıkı bir cilde sahip olmaya başlarsınız. Kendinizi daha iyi şekilde görme şansına sahip olursunuz. Liposakşın sonrası şişlikler olabilir. Doğal olarak Liposakşın sonrası şişlikler ne zaman iner öğrenilmeye çalışılır. Şişlikler ameliyat sonrasında 8 hafta tamamlandıktan sonra inmiş olacaktır. Liposakşın sonrası hastaların mutlaka daha temkinli olması gerekir. Neden derseniz daha kısa süre içerisinde toparlanmanız adına bunlara dikkat etmeniz oldukça fazla önem arz edecektir.
Liposakşın sonrası iyileşme yapacağınız basit adımlar eşliğinde ne kadar zamana yayılacağına bağlıdır.

Liposakşın Öncesi ve Sonrası
3.7 (74.29%) 7 Oy s

 

Bir önceki yazımız da Lazer Liposuction – Liposakşın Nedir? konusuna değindik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here