Lazer Lipoliz – Lazer Liposuction

lazer-lipoliz-nedir

Lazer Lipoliz tıpkı lazer liposuction ve Vaser Liposuction gibi, yağ aldırma ve bölgesel incelme temeline dayanan bir liposuction ( Liposakşın ) tekniğidir. Tüm bu uygulamalarda ki ana hedef, spor ve diyet ile sonuç alınamayan, kalıcı olarak yerleşmiş, istenmeyen inatçı yağ hücreleri ile savaşmak ve hedefe yönelik bölgesel bir incelme, sıkılık sağlamaktır. Lazer lipoliz de son dönemlerde en çok tercih edilen ve rağbet gören başarılı bir lazer uygulamadır.

Dünyada ki tıbbi gelişmeler ve ilerleyen teknolojinin de entegre oluşu ile gün geçtikçe liposuction yağ aldırma teknikleri ve yöntemleri de ilerleme kaydetmektedir. Amaçları aynı olmasına rağmen uygulama alanları, uygulanma şekli ve sonraki süreçler ile bu liposakşın tekniklerinin birbirinden ayırt edici özellikleri ortaya çıkarmaktadır. Avantajları ve dezavantajları da yine bu uygulamaların karar aşamasında önemli bir rol oynamaktadır.

Lazer lipoliz ile sizi mutsuz eden, görmek istemediğiniz o istenmeyen yağlardan nasıl kurtulacaksınız, hayalinizde ki fit, ince ve sıkı bir vücuda nasıl sahip olacaksınız. Şimdi detayları ile inceleyelim.

[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer teknolojisi yardımı ile vücudun belirli bölgelerinde topaklanmış yağ hücrelerinin yok edilmesi ile elastikiyetini kaybetmiş ve sarkma oluşmuş cildi toparlamak ve sıkılaştırmak için kullanılan yeni nesil liposuction ve vücut şekillendirme ( liposculpture ) tekniğidir.

Daha çok küçük alanlarda ve yağ yoğunluğunun az olduğu bölgelerde incelme ve sıkılaşma hedefli tercih edilmektedir. Diğer liposuction yöntemlerinde olduğu gibi lazer ışığı yardımı ile sıvılaştırılan yağ dışarıya alınmaz. Vücudun dışarıya atması beklenir.

Lazer lipoliz ile atışlar hızlı ve güvenlidir. Sadece yağ hücrelerini hedefler, ciltte herhangi bir hasara sebeb olmaz. Özellikle gıdı ve yanak bölgesinde sık yapılan bu uygulama ile, komplikasyonlar ve normal hayata dönüş çok daha konforlu ve erken olmaktadır. Lazer liposuction ile genelde karıştırılmakta olan bu yöntemin en belirgin ayırt edici özelliği, birinde yağlar kanüller yardımı ile dışarı alınırken, lazer lipoliz ile zamanla vücut tarafından atılması beklenir. Birlikte kombine olarak kullanılabilir.

Tüm dünyada yıllardır uygulanan FDA onaylı bu yöntem, başarısını ve etkisini kanıtlamıştır. Özellikle kısa sürede sonuç vermesi, tek seansta uygulanması ve ömür boyu kalıcı olması, lazer lipoliz uygulamalarını popüler hale getirmiştir.

Lazer lipoliz yaptıran ünlüler, genelde dizi, film, tv programı çekimi öncesi acil ve hızlı sonuç istedikleri için, gerek ülkemizde, gerekse yurt dışında klasik liposuction dan ziyade lazer lipoliz daha çok tercih edilmektedir. Lazer lipoliz yaptıranlar, uygulama sonrası büyük oranda memnuniyet duymaktadır.

Kullanılan lazer cihazının sağladığı imkanlar ve özelliklere göre, smart lipo ( akıllı lipo ), 3D Lazer lipoliz, soğuk lipoliz ve slim lipo gibi isimlerle piyasada bilinmektedir.

Lazer Lipoliz Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

Tek seansta uygulanması
Ömür boyu kalıcı sonuç alınması
Kanama yaşanmaması
Şişlik, morluk, ödem gibi oluşumların minimum seviyede olması
Sosyal ve iş hayatına hızlı dönüş
Ciltte sıkılaşma, gerginlik ve gençleşme sağlaması
Klinik ortamında yapılması
Lokal anestezi altında uygulanması
Ağrısız, sancısız bir konfor sağlaması
Daha kısa süreli liposuction korsesi kullanılması
Operasyon sonrası iz bırakmaması
İyileşme sürecinin kısa olması
Sadece yağ hücrelerini hedeflemesi
Doku kalitesinde artış sağlaması
Lazer lipolizöncesi sonrası farkın hemen görülebilmesi

Lazer lipoliz uygulamalarının sağladığı bu avantajlar, büyük kolaylık sağlamakta ve lazer lipoliz yaptırdım diyen herkesi olumlu yönde etkilemektedir. Lazer lipoliz sayesinde, bölgesel incelme, sıkılaşma ve yağ aldırma çok daha pratik ve hızlı bir hale gelmiştir. Özellikle web üzerinden de sorguladığınızda, Lazer lipoliz yaptıranların yorumları yüksek oranda memnuniyet yönündedir.

Lazer Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer lipoliz hem erkeklerde, hemde kadınlarda, tüm vücut için rahatlıkla kullanılabilir. Fakat daha çok tercih edilen uygulanma şekli, küçük alanlar veya yağ miktarının az olduğu bölgeler ile esnekliğini kaybetmiş cilt dokusunu gergin ve sıkı bir forma sokmak için tercih edilir. Tek başına kullanılabileceği gibi diğer liposakşın yöntemleri ile entegre olarak da uygulanabilir. Hatta bu kombine uygulamalar ile daha iyi sonuçlar alındığı gözlemlenmiştir.

Özellikle bacak içi ve kol gibi yoğun sarkmaların oluştuğu bölgelerde klasik liposuction ile birlikte harika sonuçlar alınmaktadır. Erkeklerde ise yoğun olarak göğüs büyümesi ( Jinekomasti ) tedavisinde kullanılmakta ve yine tatminkar sonuçlara ulaşılmaktadır.

Genel Olarak Uygulama Bölgeleri;
Karın
Sırt
Bel
Basen
Çene ve Gıdı
Kol
Bacak
Yüz
Göğüs
Diz kapağı
Ayak bileği

Ayrıca ayak bileklerinde en iyi sonuç lazer lipoliz ile alınmaktadır. Bacak güzelliğini etkileyen ve tamamlayan narin, ince ayak bilekleridir. Ancak herhangi bir kilo verme işlemi sonrası yine de ayak bilekleri incelmeyecektir. İşte bu noktada mükemmel ve başarılı bir sonuç istiyorsanız lazer lipoliz en doğru teknik olacaktır. Operasyon sonrası hareketsiz durmamak ve yürüyüş yapmak önerilmektedir.

[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

Lazer Lipoliz Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her operasyon öncesi olduğu gibi, lazer lipoliz öncesi de aspirin ve benzeri kan sulandırıcı özelliğe sahip ilaç kullanımı kesilmelidir. Yine yeşil çay, bitki çayları, gıda takviyeleri ve vitamin tabletleri gibi destek ürünleri de en az bir hafta öncesinden bırakılmalıdır. Operasyon öncesi ön muayene yapılmalı ve gerekli tetkikler sonucu, adayın uygun olup olmadığı belirlenir. Hamilelere uygulanması sakıncalıdır.

Lazer Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Vücudunuzun herhangi bir bölgesinde lokal olarak yerleşmiş ve kalıcılaşmış yağ depoları, malesef herhangi bir diyet uygulaması veya düzenli spor yapılsa dahi giderilemiyor. Özellikle bazı bölgelerdeki inatçı yağlanmalar tam bir baş belası oluyor. Peki Lazer lipoliz nasıl yapılıyor detaylandıralım.

Öncelikle ameliyathane ve genel anestezi ihtiyacı olmadan, gün içinde yapılıp, yine aynı gün evinize dönebileceğiniz bir operasyondur. Uygulama yapılacak bölge belirlenir ve kalem yardımı ile işaretlenerek, uyuşturucu krem sürülür, böylece lokal anestezi sağlanmış olur.

Ortalama 10-15 dakikalık bir süreç beklenir ve lazer lipoliz yapılacak bölgenin iyice uyuşmuş olduğundan emin olunur. Daha sonra işlem yapılacak bölge temizlenerek dezenfekte edilir ve 1-2 mm lik bir kesi oluşturulur.

Bu kesi içinden lazer cihazının fiber ucu cilt altına sokulur. Bu fiber uç içerisine 1 mm çapında kanül denilen başlık yerleştirilir. Bu sayede yağ hücrelerine lazer atışları yapılarak, sıvı ve akışkan bir hale getirilir. Lazer lipoliz için kullanılan bu özel üretilmiş lazer cihazları, dalga boylarına esasen çalışmakta ve sadece yağ hücrelerine odaklanmaktadır. Bundan dolayı herhangi bir kanama veya tahribat oluşmamaktadır.

Lazer lipoliz yöntemi ile sıvılaştırılıp, akışkan hale getirilen bu yağ depoları, vücuttan aspire edilmez öyle bırakılır ve süreç içerisinde kendiliğinden vücuttan atılması beklenir. Ama bölge büyük, yağ oranı fazla ise ekstra Lazer liposuction uygulanarak, kanüller yardımı ile yağlar dışarı çekilir. Ortalama 15 dk. ile 1 saat arasında tamamlanır ve tek seans genellikle yeterli olmaktadır.

Fakat birden fazla bölgeye uygulanacaksa, birden fazla seansa bölmek daha konforlu olacaktır. Seans aralıkları ise 3-6 ay arasında tekrarlanması önerilmektedir.Operasyonun ardından herhangi bir hastane yatış süreci yoktur. Aynı gün eviniz de istirahate çekilebilirsiniz.

Lazer Lipoliz Sonrası Neler Yaşanır?

[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

Lazer lipoliz ofis ortamında, hızlı ve pratik uygulanan bir operasyondur. Sadece yağ hücreleri hedef alındığı için klasik liposuction sonrası yaşanan travmatik durumlar minimum seviyededir. Yani ödem, şişlik, morluk, hareket kısıtlılığı, ağrı ve sancı yok denecek kadar azdır. Bu avantajlarda, çabuk ve konforlu bir iyileşme süreci sağlamaktadır.

Sosyal yaşama ve iş hayatına dönüş için bir iyileşme süreci beklenmesi gerekmez. Sonuçları hemen gözle görülür seviyede hissedersiniz. Lazer lipoliz öncesi ve sonrası görüntüleri karşılaştırdığınızda aradaki bariz farkı görürsünüz. Tabi bu durum, kişinin yaşantısına da olumlu bir motivasyon olarak yansır.

Lazer lipoliz sonrası da yine klasik liposuction da olduğu gibi korse kullanımını gerektirir. Fakat bu liposuction korsesi kullanımı, yapılan işleme ve hastanın durumuna göre hekim tarafından süresi belirlenir. Genellikle 1-2 haftalık bir kullanım yeterli olmaktadır.

lazer-liposuction-fiyatlari

Lazer Lipoliz Adayları Kimlerdir?

Liposuction tekniğinin ana uygulanma sebebi zayıflatmak ve kilo verdirmek değildir. Belirli bölgelerde oluşan yağ depolarına müdahale edilerek, yağ aldırma ve orada bölgesel bir incelme sağlamaktır. Yani öncelikle bu konu lazer lipoliz adayları tarafından iyi ayırt edilmelidir. Liposuction uygulamasının hangi tekniği olursa, olsun. Bu bir zayıflama, kilo verme operasyonu değildir.

Düzenli spor yapan, hatta profesyonel olarak spor yapan kişilerde dahi bu bölgesel lokalize yağlar dışarı atılamamakta, uygulanan diyetler de işe yaramamaktadır. Eğer böyle bir durum yaşıyorsanız, ne yaparsanız yapın, o belirli bölgelernizde ki yağları eritemiyorsanız, siz de bir lazer lipoliz adayısınız.

Artık günlerce, aylarca egzersiz ve diyetlerle boğuşmanıza, kendinizi kısıtlamanıza hiç gerek yok. 1-2 saate, hatta çalışıyorsanız bir öğle yemeği tatilinde dahi bu yağlardan kolayca kurtulmanız mümkün.

Lazer Lipoliz Zararları Var mı?

Lazer lipoliz FDA tarafından test edilip, onaylandıktan sonra kullanıma sunulmuştur. FDA Amerika sağlık bakanlığı bünyesinde bulunan bilimsel sağlık çalışmalarında otoriter bir kurumdur. Bu ve benzeri uygulamalar öncelikle test ediliyor, tüm yönleriyle değerlendiriliyor ve bilimsel olarak bu çalışmalar kanıt niteliğinde insan sağlığına zarar vermediği sunuluyor.

Lazer lipoliz için kullanılan cihazlarda, merkezler ve klinikler tarafından satın alınırken FDA onaylı olanlar tercih ediliyor. Fakat piyasada uzak doğu lazer cihazları da satılmakta ve daha ucuz maliyetli olduğu için tercih edilebilmektedir ve bunların FDA onayı bulunmamaktadır.

Bu tarz onaysız cihazların kullanımı sonrası sağlık problemleri yaşayabilirsiniz. Mutlaka lazer lipoliz yaptıracağınız kurumda cihazın FDA onayı olup olmadığı, düzenli bakımlarının yapılıp yapılmadığı sorgulayınız.

Uygun şartlarda ve uygun cihazlarla, tecrübeli ellerde lazer lipolizin bilinen herhangi bir zararı yoktur. Fakat karaciğer ve kronik hastalığı olanlar bu uygulamayı yaptıramazlar, sakıncalıdır. Özellikle sıvılaştırılan yağ, vücuttan karaciğer yardımı ile atıldığından risk teşkil edecektir.

Lazer Lipoliz İle Klasik Liposuction Farkları Nelerdir?

Lazer lipoliz ile liposuction operasyonunu birbirinden ayıran en büyük fark, öncelikle lazer destekli cihazların kullanımıdır. Liposuction da yağlar eritilip, sıvılaştırılmadan direk kanüller yardımı ile dışarı çekilirken, lazer lipoliz yönteminde sıvılaştırılıp, eritilen yağ ya dışarı alınır, yada vücudun kendi bünyesinde dışarı atması için bırakılır.

Operasyon sonrası yaşanan süreçde iyileşme ve toparlanma süresi klasik liposuction da çok daha uzun zaman alırken, lazer lipoliz ile maksimum 1 gün içinde normal hayata dönüş sağlanır.

Lazer lipoliz cihazları sadece yağ hücrelerine odaklı olduğu için, bağ doku, kas ve damarlara zarar vermezken, klasik liposakşın da bu gibi olumsuz travmatik durumlar yaşanabilir.
Liposuction korsesi kullanım süresi lazer lipoliz de ortalama 10 gün civarı iken, klasik liposuction sonrası 6-8 haftalara kadar çıkabilmektedir. Yine aynı şekilde hareket kabiliyeti çok daha kısıtlı olmaktadır.

Klasik liposuction hastane ortamında, genel anestezi altında yapılırken, lazer lipoliz ofis ortamında lokal anestezi altında uygulanmaktadır. Operasyon süresi çok daha kısadır. Lazer lipoliz sonrası etkiyi daha belirgin görmek mümkün iken liposuction sonrası daha uzun bir süre vücudun oturması ve beklenmesi gerekir.

Lazer Lipoliz ile Lazer Liposuction Farkları Nelerdir?

Operasyon yapılacak bölge gıdı, yanak gibi küçük alanlar ve alınacak yağ miktarı az ise, ayrıca cilt sıkılaşması, germe ve gençleştirme hedefleniyorsa lazer lipoliz tercih edilir. Fakat yağ alınacak bölge daha büyük ve yağ miktarı daha fazla ise lazer liposuction uygulanır. Hekimin tercihine bağlı olmak üzere bazen iki yöntem kombine olarak daha iyi sonuç verir.

Lazer lipoliz ile eritilen yağlar dışarı alınmadan vücudun atması beklenirken, lazer liposuction ile eritilen, sıvılaştırılan yağlar kanüller yardımı ile dışarı alınır. Her iki yöntem de, bir liposuction yağ aldırma ve bölgesel incelme operasyonudur. Lazer lipoliz fiyatları ve lazer liposuction fiyatları arasında da uçurum kadar fark yoktur.

Lazer Lipoliz ile Vaser Liposuction Farkları Nelerdir?

Vaser liposuction uygulaması ultrasonik ses dalgaları yardımı ile yağ hücrelerinin parçalanıp, dışarıya alınması esesına dayanır. Yurt dışında vücut heykeltraşlığı olarak da bilinen, diğer adıyla Hi def Vaser uygulamaları ile atletik ve sıkı vücutlara kavuşuluyor.

Lazer lipoliz de ise bahsettiğimiz üzere lazer teknolojisi kullanılarak yağ hücrelerine lazer atışı yapılarak sonuç alınıyor. Uygulama anlamında birbirlerine çok benzerlik gösterseler de, teknik ve alınabilecek sonuçlar açısından birbirlerinden farklıdırlar.

Lazer Lipoliz ile Jinekomasti ( Erkeklerde Aşırı Meme Büyümesi )

Erkekleri gerek piskolojik açıdan gerekse görüntü açısından en çok rahatsız eden durumlardan biri de göğüslerin aşırı büyümesi, adeta kadın memesi görünümü vermesi, jinekomasti olarak adlandırılıyor.

Göğüs dokusundaki bu sert yağlara klasik liposuction ile müdahale etmek çok mümkün olmuyor ve ayrıca istenilen sonuçları da vermiyor. Fakat lazer lipoliz yöntemi ile o bölgedeki sert yağ dokusu eritilerek kolayca başarılı sonuçlar alınabiliyor. Lokal anestezi altında 45 dk. gibi bir zaman aralığında, neredeyse hiç iz bırakmadan ve aynı gün sosyal yaşantınıza devam edecek şekilde operasyon sonlandırılıyor.

Smart Lipo ve Slim Lipo Lazer Lipoliz Uygulaması

Lazer lipoliz ugulamaları, lazer cihazlarının kullanımı ile gerçekleştirilen operasyonlardır ve bu lazer cihazlarının isimleri ile de adlandırılırlar. Smart Lipo ve Slim Lipo olarak isimlendirilmesi de bu esasa dayanır. Tabi ki burada her lazerin sunmuş olduğu farklı imkanlar ve avantajlar bulunmaktadır.

Lazer cihazlarının sahip olduğu dalga boyları farklıdır. Slim Lipo lazer cihazı 924 nm ve 975 nm ( nanometre ) dalga boyuna sahipken, Smart Lipo 1064 nm ve 1320 nm dalga boyuna sahiptir. Dolayısı ile etkilediği cilt altı derinlikler farklıdır. Smart lipo için Akıllı Lipo tanımlaması da yapılmaktadır.

3D Lazer Lipoliz Uygulaması

Lazer ve ultrason tekniklerinin birlikte, kombine olarak kullanılması ve bölgesel yağ depolarının kalıcı olarak, klasik liposakşın da yaşanan dalgalanma ve pürüzlenme olmadan yok edilmesi sağlanır. Aynı zamanda cildi sıkılaştırarak, gergin ve parlak bir görünüm elde edilen bir vücut şekillendirme, germe tekniğidir.

İlk adım olarak lazer lipoliz uygulanır, daha sonra vaser liposuction ve son adımda Cellusmooth isimli cilt ütüleme diye de isimlendirilen teknikle 3D lazer lipoliz süreci tamamlanır. Cellusmooth tekniği özellikle selülit tedavisi içinde sıklıkla kullanılır.

3D Lazer lipoliz özellikle zorlu hastalarda, yani vücudu ileri seviyede yağ depolamış ve bir çok bölgede aynı sorunu yaşayan kişilerde tercih edilir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması

Cryolipolysis olarak da isimlendirilen soğuk lipoliz uygulaması, ağrısız, sancısız, tek seans da gerçekleşen bir lazer tekniğidir. Vücutta kemikli bölgeler hariç, hemen her yere uygulanabilen soğuk lipoliz ile yağ tabakası %40 – %50 seviyesinde azaltılırken, 13 santime kadar incelme sağlayabilmektedir.

Çalışma prensibi olarak, yağ hücrelerinin doldurularak parçalanması esasına dayanır. Uzun süreli kalıcılık sağlamakla birlikte, konforlu bir uygulamadır. Ortalama 30 dk. ile 1 saat aralığında seans tamamlanır.

Vücuttan yağ çekimi yapılmaz, dolayısıyla bir kesi işlemi yoktur. Sonuçları ortalama 15-20 gün sonra görülmeye başlanır. Eğer birden fazla seans yapılacaksa, araları 6-8 hafta beklenmelidir. Cerrahi operasyon için kendini hazır etmeyen hastalar, pratik ve geçici bir çözüm olarak soğuk lipoliz düşünebilirler.

lazer-lipoliz-eksi

Lazer Lipoliz Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

Lazer lipoliz fiyatları, kişilere, yağ miktarına ve vücut bölgelerine göre farklı maliyetler de olabilmektedir. Fakat Lazer lipoliz fiyat aralığı, diğer liposuction uygulamalarına göre daha uygundur. En güncel ve net fiyat bilgisi için öncelikle bir ön muayene olmalı, ihtiyaçlarınız belirlenmeli, operasyon süreci planlanmalı ve bu doğrultuda size lazer liposuction fiyatı belirlenmelidir. Yasalar gereği de bu fiyat bilgileri web sitelerinde paylaşılamıyor.

Lazer Lipoliz Hakkında Sık Sorulanlar

Lazer lipoliz ile alınan yağlar tekrar geri gelir mi?
Lazer lipoliz ile yağ aldırma ve bölgesel incelme sağlanması, daha sonraki süreçte sağlıksız, düzensiz beslenme ve egzersiz olmadan bir yaşam demek değildir. Eğer bu hususlara dikkat edilmez ise yağlanma ve kilo problemi kaçınılmaz olur. Yani kısaca yaşantınıza özen göstermez, dikkat etmezseniz tekrar yağlanma mümkündür.

Lazer Lipoliz Kaç Seansta Yapılır?
Genellikle tek seans da operasyon tamamlanır. Fakat yoğun bir yağlanma ve birden çok bölgede işlem yapılacaksa, 2-3 seansa da bölünebilir. 3-6 ay aralıklarla diğer seansların yapılması uygundur. Tabi hekimin buradaki belirleyeceği süre, sizin için en doğru olanıdır.

Lazer Lipoliz Operasyonu Ne Kadar Sürmektedir?
Bölgeye ve bölgelere göre değişmekle birlikte ortalama olarak 30 dk. ile 2 saat arasında uygulama tamamlanır.

Lazer Lipoliz ile Hangi Anestezi Yöntemi Kullanılır?
Cerrahi bir işlem olmadığı için, genellikle lokal anestezi uygulanması yeterliolmaktadır. Fakat istenirse, hekiminde onayı ile genel anestezi de kullanılabilir. Yani mutlaka lokal olacak diye kesin bir şart yoktur.

Lazer Lipoliz Sonrası Hastanede Yatacakmıyım?
Hastanede yatmayı gerektirecek ağır ve komplikasyonları yoğun olan bir operasyon değildir. 2-3 saat istirahat edilmesi yeterli olmaktadır.

Lazer Lipoliz Sonrası Ne Zaman Sosyal Hayatıma Dönebilirim?
Lazer lipoliz konforlu ve komplikasyonları minumum seviyede olan bir uygulamadır. Operasyon sonrası 1 gün dinlenilmesi yeterli olmaktadır. Hatta aynı gün dahi sosyal yaşantınıza veya iş hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Lazer Lipoliz Ağrılı, Sancılı Bir Operasyonmudur?
Lazer lipoliz uygulamasında herhangi bir ağrı veya acı hissetmezsiniz. Zaten operasyon öncesi işlem yapılacak bölgeye anestezik krem sürülerek, uyuşma sağlanır. Dolayısı ile sizi ciddi anlamda rahatsız edecek, canınızı yakacak bir ağrı seviyesi oluşmamaktadır.

Lazer Lipoliz Sonrası Korse Kullanacak mıyım?
Lazer sonrası korse mutlaka kullanılmalıdır. Hekiminiz size uygun olan korseyi ve uygun kullanım süresini belirtecektir. Fakat klasik liposakşın da olduğu gibi uzun süreler gerekmemekte, ortalama olarak maksimum 2 hafta liposuction korsesi kullanımı yeterli olmaktadır.

Lazer Lipoliz Sonrası İz Kalır mı?
Lazer lipoliz uygulamasında sadece kanüllerin girmesi için 1-2 mm lik delikler açılır ve bu kanüllerin çapıda 1 mm ebatındadır. Bu sebeble herhangi bir kesi işlemi yapılmadığından ve girilen alan çok küçük çapta olduğundan, uygulama sonrası herhangi bir iz kalmayacaktır. Yani dışarıdan bir kişi siz söylemediğiniz müddetçe, operasyon geçirdiğinizi anlamayacaktır.

Lazer Lipoliz Diğer Estetik Uygulamalarla Birlikte Kullanılabilir mi?
Lazer lipoliz diğer liposuction teknikleri ile beraber kombine olarak kullanılabildiği gibi, karın germe, göğüs büyütme, meme dikleştirme vb. diğer estetik operasyonlarla entegre olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Lazer Lipoliz Uygulaması Kimler İçin daha Uygundur?
Eğer kilo vermek ve zayıflamak için bu yönteme başvurmayı düşünüyorsanız, daha baştan yanlış yoldasınız demektir. Liposuction uygulamaları ve teknikleri, bir kilo verme ve zayıflama işlemi değildir. İstenmeyen bölgelerdeki yağların alınması ve o noktada bölgesel bir incelme, sıkılaşma sağlanması esasına dayalı olarak çalışır.

Vücut dış görünümü normaldir fakat basenlerde yoğun bir yağ depolanması vardır veya gıdı bölgesi sarkıyordur veya kalça,bacak vb. bölgelerde yer yer birikmeler, yağ toparlakları oluşmuştur. Diyet ve spor burada işe yaramaz. İşte bu noktada lazer lipoliz veya diğer liposuction yöntemlerinden faydalanılabilir.

Evet. Bu yazımız da Lazer Lipoliz hakkında detaylı, rehber niteliğinde bir çalışma yaptık. Sizlerinde değerli yorumlarını bekliyoruz. Özellikle lazer lipoliz yaptırdım diyen ziyaretçilerimiz, tecrübe ve deneyimlerini aktarırlarsa, en azından düşünce ve araştırma içerisinde olan diğer ziyaretçilerimiz için de büyük fayda sağlayacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

Lazer Lipoliz – Lazer Liposuction
3.1 (61.5%) 40 Oy s

[adinserter name=”Sabit Sayfalar Yazı İçi”]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here