Karın Yağları Aldırma Artık Çok Kolay!!!

Liposuction ile Karın Yağları Aldırma Nasıl Yapılır?

0
1265
views
karin yaglari aldirma fiyatlari

Karın yağları aldırma ve karın germe çoğu zaman birlikte yapılması tercih edilen ve hekimler tarafından da önerilen, karın estetiği operasyonlarındandır. Özellikle karın germe ameliyatı ile karın yağları alındıktan sonra, bölgede oluşan deri sarkması toparlanarak, daha sıkı ve estetik bir görüntü sağlanıyor.

Karın bölgesinde oluşan yağlanmalar genellikle kalıcı ve atılması zorlu, inatçı yağlanmalar olarak karşımıza çıkıyor. Diyet falan fayda etmiyor, egzersizler bir yere kadar fayda sağlıyor. İstenilen estetik ve düz bir karın için belkide aylarca hatta yıllarca uğraşılıyor ama sonuçlar pek tatmin edici olmuyor. Peki istenilen sonuca kısa yoldan nasıl ulaşacağız, karın yağları aldırma operasyonu nasıl yapılacak detaylandıralım.

Karın Yağları Aldırma Ameliyatı ile Karın Yağları Nasıl Alınır?

Yağ aldırma denilince aklımıza ilk gelen tabi ki liposuction ( liposakşın ) operasyonları oluyor. Genel olarak kilo problemi yaşamayan, sadece belirli bölgelerinde bölgesel olarak birikmiş yağlardan kurtulmak isteyenlerin sorunlarına, hızlı, kolay ve pratik çözümler üreten liposuction, karın yağları aldırma için de sıklıkla kullanılıyor.

Bir den çok uygulama ve farklı yöntemleri bulunan liposakşın ameliyatları, yeni teknolojinin de sağladıkları ile artık hastanede yatmaya gerek kalmadan aynı gün içerisinde evinize dönmenizi sağlıyor. Karın yağları içinde kalıcı, kesin çözümler sunan vaser liposuction, lazer lipoliz gibi yöntemlerle hastanın ihtiyacına göre çözümler üretiliyor.

Hangi yağ aldırma yöntemleri kullanılırsa, kullanılsın. Kişiden, kişiye göre alınacak yağ miktarı ve toparlanma süreci değişecektir. Klasik liposuction veya vaser liposuction ile karın yağı aldırma yapılmışsa, operasyon sonrası biraz şişlik, morluk ve ödem görülmesi normaldir ayrıca birkaç haftalık bir korse kullanımı da şarttır. Karın ameliyatı sonrası istenirse daha sıkı ve kaslı bir görünüm için Vaser Hi def ultrasonik liposuction da yapılabilir.

Karın yağları aldırma, lazer lipoliz gibi bir lazer destekli operasyon ile yapılacaksa ki bunun da birden çok çeşidi mevcut, mesela soğuk lipoliz gibi karın yağları dondurularak parçalanıp daha sonra vücuttan doğal yollarla atılması beklenir. Korse kullanım süresi daha azdır ve toparlanma süreci daha hızlıdır.

Ayrıca lazerle karın yağı aldırma fiyatları, karın yağı aldırma ameliyatı fiyatı kadar yüksek değildir. Cerrahınız ile yapacağınız bir ön muayene sonrası size en uygun olan planı çıkaracaktır.

Karın Yağı Aldırma ve Karın Gerdirme Estetiği

Karın yağı aldırma operasyonu ile birlikte karın gerdirme birlikte yapıldığı takdirde beklenenden çok daha iyi, hedefe yönelik bir sonuç alınabiliyor. Karın yağları alındıktan sonra, özellikle yağ miktarı da fazla ise, o bölgede boşalan deri altı sarkıyor ve kötü bir görüntü oluşturuyor.

Sarkan derinin de ayrıca toparlanması, gerginleştirilmesi ve sıkılaştırılması gerekiyor. Tabi her karın yağı aldıran kişi, mutlaka germe de yaptıracak diye bir zorunluluk yok. Cerrahınız uygun görüyorsa, zaten bu konuda sizi aydınlatacak ve yönlendirecektir. Aşırı bir sarkma oluşacaksa, fit görüntü için karın gerdirme iyi bir çözüm, yok eğer aşırı bir sarkma olmayacaksa düzenli beslenme ve egzersizler ile de toparlanabilir.

Karın Yağları Aldırma Ameliyatı Zararlı mı?

Karın yağları aldırma, uygun şartlarda ve koşullarda, tecrübeli ve işini iyi bilen cerrahlar tarafından yapıldığı süreçte, istisnai durumlar dışında ciddi komplikasyonları olan operasyonlar değildir. Genellikle görülecek yan etkiler, şişme, morarma, ödem ve küçük ağrılar olmaktadır. Birde geçici bir süre korse kullanımından dolayı hareket kısıtlılığı yaşanmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus alınan yağ miktarının belirlenmesi olmaktadır. Hasta sağlığını riske sokacak miktarda, bilinçsizce yapılan yağ alımları hayati risk taşımaktadır. Onun için uygulamayı yapacak liposuction merkezi ve cerrah seçimi çok önemlidir. Sadece karın yağı aldırma fiyatları ön planda tutularak seçim yapmaktan kaçının.

Sonuç olarak karın yağları aldırma ve karın gerdirme ameliyatı her ne kadar basit ve kolay bir süreç gibi görülse de, ciddi tecrübe ve birikim isteyen karın estetiği operasyonlarıdır.

Yağ Aldırma Ameliyatı İzle

Karın Yağları Aldırma Artık Çok Kolay!!!
3.4 (67.03%) 37 Oy s

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here