Göbek Yağı Aldırma Ameliyatı

Göbek yağı aldırma ameliyatı özellikle diyet ve spor ile kilo veremeyen kişilerin ilk başvurduğu yöntemler arasında yer alıyor.

0
445
views
gobek-yagi-yaglari-alma-aldirma-ameliyati-ameliyatla-liposaksin

Son dönemde en sık yaşanılan sorunlardan birisi de fazla kilolardır. Kilolu kişilerde yağlanmalar daha fazla görülüyor. Özellikle göbek bölgesinde ki yağlanmalar kişileri psikolojik anlamda etki altına alabiliyor. Şüphesiz hiç kimse böyle hayatını sürdürmek istemez. Bunun için göbek yağı aldırma ameliyatı yoluna başvurmaktadır. Vücudun göbek bölgesinde hoş olmayan görüntülerin giderilmesi adına yağ aldırma işlemi uygulanmaktadır.

Daha Fazlası : 81 ilde ki En İyi Liposakşın Merkezleri İncelemeleri, Müşteri Yorumları, Adres / Telefon Bilgileri Rehberi

Göbek ve diğer bölgelerde meydana gelen yağlanmalar ne yazık ki vücut estetikliğinin tamamen ortadan yok olmasına neden oluyor. Daha fit bir görünümde olmanız adına yağ aldırma yollarına başvurabilirsiniz. Yapılacak ameliyatlar sonrasında yağların emilmesi vücudun şekillenmesini daha kolay hale dönüştürecektir.

Yağ aldırma işlemlerine başvuracak olan doktorların  uzman olması gerekir. Çünkü yağ aldırma sıradan ameliyatlar gibi olmazken, kişi için ciddi riskler barındırır. Teknolojinin hız kesmeden ilerlemesi ile birlikte bir hastadan artık  7-9 kilo yağ alınması son derece kolay hale bile gelmiştir. Riskli gibi görülmüş olsa da tam manası ile öyle diyemeyiz. Çünkü çok fazla kişiye bunu uygulayan uzman bir doktora kendinizi bırakırsanız istenmeyen kötü sonuçlarla karşılaşmanız imkansız denilecek kadar azdır.

gobek-yagi-yaglari-alma-aldirma-ameliyati-ameliyatla-ameliyatsiz-yag-liposuction

Ameliyatla Göbek Yağı Aldırma

Göbek yağlarından kurtulmanızın yollarından birisi de ameliyata başvurmaktır. Yağ aldırma ameliyatlarının kişi üzerinde daha çok lokal anestezi altında yapıldığını belirtmemiz gerekiyor. Fakat ilk olarak hangi bölgede yağ birikintisinin fazla olduğuna göz atılır. Fazla olan yağ bölgeleri işaretlenir.  Daha sonra hastaya lokal anestezi uygulanarak işlemlere başlanılmış olur. Yağların emilmesi  ve parçalanması adına özel bir karışımdan hazırlanmış olan enjektör verilmektedir. Bu sayede ameliyatla göbek yağı aldırma daha kolay şekilde gerçekleştirilmiş olur. En son aşamada ise  metal kanül denilen aletlerle  açılan 3-5 milimetre arasındaki kesilerden sokulur. Basınç uygulanınca da yağlar dışarıya doğru akıtılır. Bu sayede rahatsızlık duymuş olduğunuz fazla yağlardan kısa süre içerisinde kurtulmuş olursunuz. Hayal ettiğiniz görüntü içerisinde olmanın mutluluğuna başvurursunuz.

Daha Fazlası : Vaser Lipo ile Yağ Aldırma ve Bölgesel incelme

İşin ehli olan yerlerden bu gibi hizmetler alırsanız başınızı ağrıtacak problemlerle karşı karşıya kalmamış olursunuz. Ameliyatın en sonunda yapılacak olan dikişler ise estetik şekilde dikilmektedir. İz kalma gibi durumlar söz konusu olmayacağından dolayı içinizi rahat tutabilirsiniz. Ameliyattan çıktıktan sonra ise hafif ağrı ve morluk durumları ortaya çıkabilir. Fakat ameliyattan çıkan kişilerinde paniğe kapılmaması gerektiğini ve geçici olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Göbek yağları için artık tıp alanında güven veren estetik işlemleri yapılmaktadır. Çok fazla ağrınız varsa da basit egzersizler yapmanız ağrının hafifletilmesine yardımcı olacaktır. Morluklar ise ortalama 4 haftanın geçmesinin ardından tamamen ortadan kaybolur. Ameliyatın ardından 2-3 gün bandajlar durmalı ve daha sonrasında çıkartılmalıdır. Hatta bu dönem zarfında korse bile rahatlıkla giyebilirsiniz. Standart korselerin kullanılmaması gerekir. Bunun için Liposuction korsesi kullanılmalıdır. Liposuction korsesi 5 hafta kadar üzerinizde durabilir. Göbek yağı alma ameliyatı sonrasında şişliklerin geçme süresi ise tam 5 ayı buluyor. İncelmeleri hastalar 3 aydan sonra daha kolay şekilde fark etmeye başlayacaktır. Çünkü bu yola başvurmak incelmenize çözüm üretmektedir. İş yarar sonuçları ameliyattan çıktıktan sonra daha kolay göreceksiniz.

Göbek Yağı Aldırma Ameliyatı
2.8 (56.36%) 11 Oy s

 

Bir önceki yazımız da Göbek Yağı Aldırma konusuna değindik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here